Geachte,
Carl,
In de examenperiode is het de laatste jaren gebruikelijk dat studenten in openbare gebouwen samen kunnen studeren.
Ook in diverse openbare gebouwen en plekken in onze stad maken talrijke studenten hiervan gebruik. Door samen te studeren voelen studenten zich opgevangen door een netwerk in een examenperiode die emotioneel best zwaar kan zijn.
Voor de studenten in ons district is het niet evident om zich voor een bloknamiddag naar de stad te begeven. Ik zou u daarom, in de hoedanigheid van voorzitter van het Vrijetijdscentrum De Schelde, willen vragen te onderzoeken of er ook in dat gebouw overdag lokalen kunnen voorzien worden om studenten in groep te laten blokken.
In bijkomende instantie kunnen ze gebruik maken van aanwezige WiFi en van de gratis voorzieningen zoals koffie.
Vandaag komt het voorstel wellicht net iets te laat voor de huidige blokperiode – kan u het voorstel alleszins bekijken voor de ‘tweede zit’ en de blokperiode 2018 en volgende? Op die manier krijgt ook het vrijetijdscentrum een nog bredere invulling.
Beste Marc
De raad van bestuur van vzw lokaal vrijetijdsbeleid besprak tijdens zijn laatste bijeenkomst reeds dezelfde suggestie. In het verleden zette de bib de deuren al open voor studenten en ook de foyer van VC De Schelde biedt plaats aan studenten. De raad van bestuur erkent dat deze locaties niet de meeste garanties bieden om ongestoord te kunnen studeren. Er is dan ook overwogen om een lokaal op de eerste verdieping ter beschikking te stellen waar studenten rustig kunnen komen studeren tijdens de openingsuren van het vrijetijdscentrum. De praktische modaliteiten zullen verder worden uitgewerkt, mogelijks al met het oog op de tweede zittijd.
di 27/06/2017 - 12:57