Terug

2017_DCME_00093 - District Merksem. Vredesfeesten 2017 - Vuurwerk. Overheidsopdracht. Bestek en procedure - Goedkeuring

districtscollege Merksem
do 16/03/2017 - 09:30 collegezaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Luc Bungeneers, voorzitter districtscollege; Gilbert Verstraelen, districtsschepen; Wendy Simons, districtsschepen; Karin Staes, districtsschepen; Herman Gielen, districtsschepen; Els Wittocx, districtssecretaris

Afwezig

Laurence Huybrechts, waarnemend districtssecretaris

Secretaris

Els Wittocx, districtssecretaris

Voorzitter

Luc Bungeneers, voorzitter districtscollege
2017_DCME_00093 - District Merksem. Vredesfeesten 2017 - Vuurwerk. Overheidsopdracht. Bestek en procedure - Goedkeuring 2017_DCME_00093 - District Merksem. Vredesfeesten 2017 - Vuurwerk. Overheidsopdracht. Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiƫle opmerkingen

Voor deze uitgave is een bedrag van 10.000,00 EUR voorzien op budgetplaats: 5074500000 - budgetpositie: 6141 - functiegebied: 1SME020101A00000 - subsidie: SUB_NR - fonds: INTERN - begrotingsprogramma: 1ME050710 - budgetperiode: 1700

Regelgeving: bevoegdheid

Met het collegebesluit van 17 augustus 2007 (jaarnummer 10513) draagt het college de bevoegdheden waarover het beschikt op grond van 57 §3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 over aan de districtscolleges binnen de beleidsdomeinen van de districten, zoals vastgelegd bij het collegebesluit van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791).  Het districtscollege is bevoegd voor lokale feestelijkheden.

Artikel 57 §3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.

Aanleiding en context

Elk jaar worden in het district Merksem de Vredesfeesten georganiseerd. Dit gaat telkens gepaard met een vuurwerk aan kasteel Bouckenborgh. Ook in 2017 wenst het district Merksem dit feest op te luisteren met een mooi vuurwerk.

Hiervoor wordt een overheidsopdracht georganiseerd. Minstens drie verschillende firma's zullen aangeschreven worden. Er zal gegund worden op basis van prijs en kwaliteit via een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking.

Argumentatie

Artikel 6 uit het bestek bepaalt dat de offertes zullen beoordeeld worden op basis van prijs (60 punten) en kwaliteit/originaliteit van het vuurwerk en de muziek (40 punten).

Juridische grond

In toepassing van artikel 26 §1, 1° a) van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan het bij het artikel 105, 2° van Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 vastgelegd bedrag van 85.000,00 EUR (zonder belasting op de toegevoegde waarde).

In toepassing van artikel 107 van het Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende de overheidsopdrachten wordt de opdracht gegund, hetzij aan de inschrijver die de laagste offerte heeft ingediend, hetzij aan de inschrijver die de offerte heeft ingediend die de economisch voordeligste is vanuit het oogpunt van de aanbestedende overheid.

Besluit

Het districtscollege Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege merksem beslist:

Artikel 1

Het districtscollege keurt het bestek voor het organiseren van een vuurwerk in district Merksem op zaterdag 30 september 2017 ter gelegenheid van de viering van de Vredesfeesten, goed.

Artikel 2

Het districtscollege keurt goed dat een onderhandelingsprocedure zonder bekendmaking wordt uitgeschreven.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Bijlagen

  • 2017_03_06_ontwerpbestek_vuurwerk vredesfeesten 2017.pdf