Terug

2017_DCME_00189 - Adviesraden en inspraak. - Advies seniorenraad - Collegiale brief - Goedkeuring

districtscollege Merksem
do 22/06/2017 - 09:30 collegezaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Luc Bungeneers, voorzitter districtscollege; Gilbert Verstraelen, districtsschepen; Karin Staes, districtsschepen; Herman Gielen, districtsschepen; Els Wittocx, districtssecretaris

Afwezig

Wendy Simons, districtsschepen; Laurence Huybrechts, waarnemend districtssecretaris

Secretaris

Els Wittocx, districtssecretaris

Voorzitter

Luc Bungeneers, voorzitter districtscollege
2017_DCME_00189 - Adviesraden en inspraak. - Advies seniorenraad - Collegiale brief - Goedkeuring 2017_DCME_00189 - Adviesraden en inspraak. - Advies seniorenraad - Collegiale brief - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Argumentatie

Op 31 mei 2017 ontving het district Merksem het advies van de Merksemse seniorenraad  betreffende de afbraak van de Brug van den Azijn en de omleiding via de Theunisbrug.  Dit advies werd op de seniorenraad van 10 mei 2017 uitvoerig besproken en unaniem goedgekeurd op 24 mei 2017.

De Merksemse seniorenraad vraagt aan het districtscollege om oog te hebben voor de problematiek bij de omleiding via de Theunisbrug en acties te ondernemen zodat de veiligheid van de fietser verhoogd wordt.

Juridische grond

Artikel 200 van het Gemeentedecreet bepaalt dat de gemeenteraad kan overgaan tot organisatie van raden en overlegstructuren die tot opdracht hebben op regelmatige en systematische wijze het gemeentebestuur te adviseren. De verslagen en einddocumenten van deze raden en overlegstructuren worden meegedeeld aan de gemeenteraad. Artikel 284 van het Gemeentedecreet bepaalt dat dit artikel ook van toepassing is op de districten.

Aanleiding en context

De vernieuwde aanpak van inspraak, advies en medebeheer adviesorganen cultuur, sport, jeugd en senioren werd door de gemeenteraad in de zitting van 16 december 2013 (jaarnummer 828) goedgekeurd.

Het besluit werd verdaagd in de zitting van 8 juni 2017 jaarnummer 189.

Regelgeving: bevoegdheid

Binnengemeentelijke decentralisatie

Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 2 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal seniorenbeleid.

Beleidsdoelstellingen

7 - Sterk bestuurde stad
1HME01 - District Merksem staat voor een open en participatief bestuur
1HME0101 - Als gevolg van efficiƫnte communicatie en uitgebreide participatiemogelijkheden worden burgers sterk betrokken bij het beleid
1HME010102 - Adviesraden zijn ten volle betrokken bij de uitwerking van het beleid

Besluit

Het districtscollege Merksem keurt eenparig het volgende besluit goed.

Het districtscollege merksem beslist:

Artikel 1

Het districtscollege neemt kennis van het bijgevoegde advies van de Merksemse seniorenraad.

Artikel 2

Het districtscollege keurt de bijgevoegde collegiale brief goed.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Artikel 4

Dienst Opdracht
ME/DL/DS Het advies en de collegiale brief voorleggen aan de districtsraad ter kennisneming