Terug

2017_DCAN_00599 - Bestek GAC/2017/4737 (P08883). Restauratie mozaïek fontein, Hendrik Conscienceplein, Antwerpen - Bestek en procedure - Goedkeuring

districtscollege Antwerpen
ma 04/09/2017 - 13:00 Aula Barcelona
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Paul Cordy, voorzitter districtscollege; Lieve Stallaert, districtsschepen; Samuel Markowitz, districtsschepen; Cordula Van Winkel, districtsschepen; Herald Claeys, districtssecretaris

Afwezig

Tom Van den Borne, districtsschepen

Secretaris

Herald Claeys, districtssecretaris

Voorzitter

Lieve Stallaert, districtsschepen
2017_DCAN_00599 - Bestek GAC/2017/4737 (P08883). Restauratie mozaïek fontein, Hendrik Conscienceplein, Antwerpen - Bestek en procedure - Goedkeuring 2017_DCAN_00599 - Bestek GAC/2017/4737 (P08883). Restauratie mozaïek fontein, Hendrik Conscienceplein, Antwerpen - Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Argumentatie

De aanbestedende overheid stelt het volgende kwalitatieve selectiecriterium vast: de inschrijver dient minimum 3 referenties voor te leggen van opdrachten, uitgevoerd tijdens de afgelopen 5 jaar, die zijn bekwaamheid inzake restauratie van glasmozaïek en/of keramische blokjes aantonen.  

De opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de economisch meest voordelige offerte heeft ingediend, rekening houdend met het gunningscriterium prijs.

Juridische grond

In toepassing van artikel 41 § 1, 2° van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht zonder belasting over de toegevoegde waarde lager ligt dan 750.000 euro.

Overeenkomstig artikel 71 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten mag de aanbestedende overheid selectiecriteria als voorwaarde voor deelname opleggen aan de kandidaten of inschrijvers.

In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria.

Aanleiding en context

Het Hendrik Conscienceplein in Antwerpen maakt deel uit van de historische binnenstad en is opgenomen in de inventarislijst van het bouwkundig erfgoed. De fontein op dit plein is bekleed met mozaïek. Het mozaïek is echter in slechte staat vanwege kalkafzetting en vervuiling. Tevens is een deel van het mozaïek overschilderd na reparaties aan het bassin vanwege lekkages. Om de fontein opnieuw zijn oorspronkelijke uitstraling te bezorgen, wordt het mozaïek gerestaureerd.

Regelgeving: bevoegdheid

Met de collegebeslissing van 6 maart 2015 (jaarnummer 1791) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 10 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokale straten en pleinen.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SAN03 - Bewoners ervaren het district als een aangename leefomgeving, met een (vrijetijds)aanbod op maat van verschillende doelgroepen
1SAN0301 - Iedereen vindt in Antwerpen een veelzijdig cultuur- en kunstaanbod en de ruimte om zichzelf te ontplooien
1SAN030104 - Cultuur, kunst en erfgoed zijn zichtbaar in de wijken door het publiek domein maximaal als platform te gebruiken

Besluit

Het districtscollege antwerpen beslist:

Artikel 1

Het districscollege keurt bestek GAC/2017/4737 voor "Restauratie mozaïek fontein, Hendrik Conscienceplein" goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking wordt uitgeschreven.

Artikel 2

De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Restauratie mozaïek fontein, Hendrik Conscienceplein   budgetplaats: 5002000000
budgetpositie: 220
functiegebied: 1SAN030104A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1AN050739
budgetperiode: 1800 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid
10293915

Bijlagen

  • 4737_Bestek_adm_bep.pdf
  • 4737_Bestek_techn_bep.pdf
  • 4737_Samenvattende_opmeting.xls