Dit besluit heeft geen onmiddellijke financiële gevolgen. Omdat Woonhaven onder het BTW-stelsel valt, moet onmiddellijk de BTW betaals worden in het eerste jaar, zowel op de eerste grote canon als op de toekomstige jaarlijkse canons. Dit wil zeggen de globale kost op het einde van de erfpacht hetzelfde blijft, maar dat er het eerste jaar meer zal moeten betaaldworden en bij de jaarlijkse canons minder. De corresponderende bedragen worden bij budgetwijziging 2017 voorgelegd aan de Raad van Bestuur.
Artikel 15 van de statuten van AG KOP legt de bevoegdheid om overeenkomsten af te sluiten bij de raad van bestuur.
Op 14 juni 2012 keurde de raad van bestuur van AG KOP de contractbelofte goed met Woonhaven voor de erfpacht van een kinderdagverblijf in de Cadixwijk.
Op 14 juni 2012 keurde de raad van bestuur van AG KOP een samenwerkingsovereenkomst goed tussen
Woonhaven Antwerpen en AG Kinderopvang Antwerpen om te bepalen:
- op welke grond het bouwproject wordt gerealiseerd;
- wat de bestemming van het bouwproject is;
- gedelegeerd bouwheerschap voor Woonhaven Antwerpen;
- de bevoegdheden van de twee partners in het bouwproject (ontwerpfase, bouwfase, oplevering).
Op 10 november 2015 keurde keurde de raad van bestuur van AG KOP de erfpachtakte en een addendum aan de samenwerkingsovereenkomst goed.
De erfpachtakte is nu aangepast zodat deze conform de voorschriften is: attesten die verlopen waren, werden opnieuw aangevraagd waardoor deze een andere datum hebben en de akte werd opgesteld onder stelsel van BTW- in plaats van registratiestelsel.
De raad van bestuur keurt het aangepaste ontwerp van erfpachtakte met Woonhaven goed met betrekking tot het Cadixproject (toekomstige kinderopvanglocatie Stoomboot).