Terug

2017_VVA_00011 - Voorstel tot advies van raadslid Wendy van Dorst: Betaalbaar zwemmen voor de Deurnenaar en de Deurnse scholen

districtsraad Deurne
do 23/02/2017 - 20:00 Districtshuis Deurne
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Tjerk Sekeris, districtsvoorzitter; Freddy Lorent, districtsschepen; Ariane Van Dooren, districtsschepen; Elke Brydenbach, districtsschepen; Karen Maes, districtsschepen; Walter Verbruggen, districtsraadslid; Marina Rothmayer, districtsraadslid; Guy Dirckx, districtsraadslid; Wendy van Dorst, districtsraadslid; Arfan Saber, districtsraadslid; Bart De Vos, districtsraadslid; Vera Verbist, districtsraadslid; Oussama El Aboussi, districtsraadslid; Peggy Pooters, districtsraadslid; Philip Van Acker, districtsraadslid; Linda Van Eester, districtsraadslid; Koen Maes, districtsraadslid; Freya Van Alsenoy, districtsraadslid; Maarten Goetstouwers, districtsraadslid; Elsa Jacobs, districtsraadslid; Bruno Denys, districtsraadslid; Kristof Vissers, districtsraadslid; Josephus Braam, districtsraadslid; Joppe Van Meervelde, districtsraadslid; Bart Ostyn, districtsraadslid; Mieke De Wispeleir, plaatsvervangend districtssecretaris

Afwezig

Jan Van Wesembeeck, districtsraadslid

Verontschuldigd

Peter Wouters, voorzitter districtsraad; Frank Geudens, districtsraadslid; Raymond Van de Wouwer, districtsraadslid; Erwin Eestermans, districtssecretaris

Secretaris

Mieke De Wispeleir, plaatsvervangend districtssecretaris
2017_VVA_00011 - Voorstel tot advies van raadslid Wendy van Dorst: Betaalbaar zwemmen voor de Deurnenaar en de Deurnse scholen 2017_VVA_00011 - Voorstel tot advies van raadslid Wendy van Dorst: Betaalbaar zwemmen voor de Deurnenaar en de Deurnse scholen

Motivering

Indiener(s)

Wendy van Dorst

Gericht aan

Peter Wouters

Tijdstip van indienen

za 18/02/2017 - 06:54

Toelichting

Zoals al meerdere malen gezegd sp.a is voor een recreatief zwembad in de stad, maar vindt dat het district Deurne groot genoeg is voor een eigen lokaal zwembad. Een recreatief zwembad hoeft volgens ons geen einde te betekenen voor zwembad Arena. Een lokaal zwembad is nodig voor de bewoners die gewoon baantjes willen zwemmen, noodzakelijk voor het leren van zwemmen van onze kinderen oa met hun school en minstens zo belangrijk omdat dit betaalbaar is voor iedereen. Waarom niet de uitbating van Arena mee opnemen in de voorwaarden voor het nieuwe waterpretpark?

In elk geval moet de Deurnenaar in het nieuwe zwembad aan hetzelfde tarief kunnen zwemmen dan in andere stedelijke zwembaden. Een korting van 40% is voor ons onvoldoende. 

om bovenvermelde redenen dienen we onderstaand voorstel tot advies in:

Artikel 1

De districtsraad van Deurne adviseert het college van burgemeester en schepenen om de uitbating van Arena mee op te nemen in de voorwaarden voor het nieuwe waterpretpark. Zodat de gewone baantjeszwemmers en onze scholen niet in de problemen komen.

Artikel 2 

De districtsraad van Deurne adviseert het college van burgemeester en schepenen dat de Deurnenaar en de Deurnse scholen aan hetzelfde tarief moeten kunnen zwemmen in het nieuwe zwembad als in andere stedelijke zwembaden 

De districtsraad van Deurne adviseert het college van burgemeester en schepenen dat de Antwerpenaar, de Antwerpse scholen en verenigingen aan hetzelfde tarief moeten kunnen zwemmen in het nieuwe baantjeszwembad op site Ruggeveld als in de andere Antwerpse stedelijke zwembaden.

Initiatiefrecht

De districtsraad Deurne keurt met 2 stemmen voor en 24 onthoudingen het besluit goed.

Voor: Joppe Van Meervelde, Wendy van Dorst.

Onthouding: Tjerk Sekeris, Vera Verbist, Philip Van Acker, Linda Van Eester, Josephus Braam, Koen Maes, Bart De Vos, Freya Van Alsenoy, Maarten Goetstouwers, Elke Brydenbach, Ariane Van Dooren, Freddy Lorent, Walter Verbruggen, Oussama El Aboussi, Karen Maes, Arfan Saber, Elsa Jacobs, Kristof Vissers, Bart Ostyn, Bruno Denys, Jan Van Wesembeeck, Marina Rothmayer, Peggy Pooters, Guy Dirckx.