Terug

2017_RVBAGSO_00134 - Patrimonium Vastgoedprojecten - Overeenkomst AGSO / Imea-Eandis - 'Globale projectovereenkomst 4' tussen AGSO-Imea/Eandis voor uitvoering van grote energie-besparende maatregelen. - Goedkeuring

Raad van Bestuur AG Stedelijk Onderwijs
vr 29/09/2017 - 16:00 Zaal Ijsbreker 2eV
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Daniëls; Freya Piryns; Fauzaya Talhaoui; Mie Branders; Peggy Pooters; Carine Leys; Koen Laenens; Lisa Geets; Claude Marinower; Carine Sneyers; Ilse Verlegh, Manager Vastgoedprojecten; Gonda Verhaert, Bedrijfsdirecteur

Afwezig

Alex Tanguy; Greet De Vrij

Verontschuldigd

Bavo Smits

Secretaris

Carine Sneyers

Voorzitter

Claude Marinower
2017_RVBAGSO_00134 - Patrimonium Vastgoedprojecten - Overeenkomst AGSO / Imea-Eandis - 'Globale projectovereenkomst 4' tussen AGSO-Imea/Eandis voor uitvoering van grote energie-besparende maatregelen. - Goedkeuring 2017_RVBAGSO_00134 - Patrimonium Vastgoedprojecten - Overeenkomst AGSO / Imea-Eandis - 'Globale projectovereenkomst 4' tussen AGSO-Imea/Eandis voor uitvoering van grote energie-besparende maatregelen. - Goedkeuring

Motivering

Algemene financiële opmerkingen

De projecten zullen uitgevoerd worden als reguliere projecten binnen de begroting van Masterplan 2014-2019 en volgt elk project apart de normale goedkeuringsflow.

Het goedkeuren van deze overeenkomst heeft op zich dus geen financiële gevolgen, aangezien deze per project afzonderlijk worden voorgelegd ter goedkeuging aan het bevoegde orgaan.

Regelgeving: bevoegdheid

Gezien de projectkost > € 250.000, excl. btw, heeft de Raad van Bestuur de beslissingsbevoegdheid. 

Aanleiding en context

Met het oog op de uitvoering van grote energiebesparende maatregelen binnen het patrimonium AGSO keurde de raad van bestuur de 'Kaderovereenkomst' en de 3 'Globale projectovereenkomsten' goed met Imea/Eandis én de project-specifieke overeenkomsten met Iveg/infrax voor het organiseren van ondersteuningsactiviteiten op niveau van (hernieuwbare) energie en energie-efficiëntie.

Het totaal voorziene budget van 40 miljoen euro voor het organiseren van deze activiteiten -gericht op energiebesparing- én van de daartoe dienende investeringen op niveau van energie en energie-efficëntie, is ondertussen bestemd en grotendeels uitgevoerd. Het resterende budgetoverschot is toegewezen aan enkele nog op te leveren projecten, opgestart in 2016 en 2017.

Binnen deze contracten werden reeds veel energiebesparende projecten uitgevoerd op heel wat verschillende locaties. Van in het begin werd weloverwogen een keuze gemaakt, rekening houdend met verschillende parameters. Aanvankelijk werd gefocust op projecten met een korte terugverdientijd en een groot rendement, maar omwille van het sterk verouderde patrimonium, schoven projecten naar voren met vaak langere terugverdientijden en minder performante energiebesparing, maar met een hogere prioriteit op vlak van doorlichtingen, brandveiligheid, en bewoonbaarheid/veiligheid/hygiëne.

Argumentatie

Om de klimaatdoelstellingen 2020 -m.b.t. CO2-reductie en energiebesparing- te behalen wordt de samenwerking met Eandis uitgebreid onder de vorm van nieuwe 'globale projectovereenkomst 4'. Hiertoe werd het noodzakelijke budget reeds vrijgemaakt  in de Masterplanning 2014-2019, waardoor de dringende projecten nog kunnen opgestart en uitgevoerd worden.

Het maximumbedrag voor studie, investering & ev. meerwerken + de betalingen voor dienstverlening-Eandis, omschreven in de 'globale projectovereenkomst 4', bedraagt 9.680.000,00EUR, incl.btw

Bij het contract is een niet-limitatieve en niet-definitieve projectenlijst gevoegd. Deze bevat heel wat grote schrijnwerkrenovaties en complexe dakisolatie en -renovatieprojecten binnen historisch waardevolle gebouwen, kleinere stookplaatsrenovaties en enkele comfort-verhogende en energie-efficiënte relightingprojecten. Op enkele locaties worden kleinere gebouwdelen ook voorzien van een totale schilvernieuwing (= retrofit).

Om de dringende projecten relatief snel aan te pakken én de klimaatdoelstellingen te halen, is de uitbreiding van de samenwerking met Imea/eandis wenselijk. Zij kunnen immers gebruik maken van raamcontracten en procedures die de snellere aanpak en uitvoering van deze werken mogelijk maakt.  

De nieuwe globale overeenkomst bevat een aantal bijsturingen m.b.t. de optimalisering van de samenwerking AGSO/Eandis-Imea en omvat eveneens gratis dienstverlening van Eandis m.b.t verdere uitwerking van energie-efficiëntie voor het patrimonium van AGSO; zoals de opmaak van een geactualiseerd energiezorgplan, een projectplan mbt hernieuwbare energie, een sensibiliseringscampagne... Dit pakket 'gratis dienstverlening' heeft een waarde van ongeveer 100.000€.

Ondanks de inspanningen die worden geleverd, blijven allerlei energie-besparende maatregelen zich opdringen. In afwachting van de klimaatdoelstellingen 2030, wordt een reservelijst met projecten bijgehouden en volgens prioriteit gerangschikt. 

Juridische grond

n.v.t.

Fasering

Alle projecten binnen de nieuwe 'globale projectovereenkomst 4' zullen uitgevoerd en gefactureerd worden vóór 31/12/2019, ook het einde van de kaderovereenkomst AGSO/Imea-Eandis. 

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW03 - Door het organiseren en aanbieden van kwalitatief onderwijs biedt het Stedelijk Onderwijs eerlijke ontplooiingskansen, die elke lerende grijpt om talenten en competenties te ontwikkelen en door te groeien tot een verantwoordelijke wereldburger
1SLW0308 - Een innovatieve, duurzame, goed onderhouden infrastructuur in een warme, nette en toegankelijke omgeving biedt plaats aan alle huidige en toekomstige leerlingen, cursisten, personeel, ouders, partners, externe gebruikers en bezoekers
1SLW030801 - De realisatie van vastgoedprojecten leidt tot de verdere uitbouw van de infrastructuur

Besluit

De raad van bestuur ag stedelijk onderwijs beslist:

Artikel 1

De raad van bestuur van het Autonoom Gemeentebedrijf Stedelijk Onderwijs Antwerpen keurt de Globale overeenkomst 4 t.w.v. 9.680.000,00€ tussen AGSO Antwerpen en Imea/Eandis goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.

Bijlagen

  • 20170929_RVB_Globaal projectcontract 4 Eandis-AGSO.pdf