Op woensdag 12/9 brak er rond 7h30 brand uit bij Umicore, een spijtig voorval.
Het gemeentelijk rampenplan is uitgevaardigd toch heb ik een aantal bedenkingen misschien ten onterechte laat ons hopen.
Rond 7h45 merkte ik brand op maar wist toen nog niet waar, ik dacht een huis dat in brand stond, ik ben toch eens gaan kijken waar de brand was en stond versteld dat het op Umicore was.
Het was ondertussen iets voor 8uur toen hoorde ik wel de sirenes van de brandweer en kort daarna de politie.
Maar ik heb geen brandalarm of verwittiging gehoord om de ramen en deuren te sluiten alhoewel er een serieuze rookontwikkeling was. Dit zou toch een normale procedure moeten zijn als er een ernstig voorval is op Umicore omdat we hier toch te maken hebben met een SEVESO bedrijf. We weten allemaal dat er bij zulke branden wel giftige stoffen kunnen vrijkomen, dit was nu gelukkig niet.
Om 8h30 gehoord om alles te sluiten , ook op FB ( alarm op de gsm om 7h30), niet iedereen heeft een gsm en luistert naar de radio.
Rond 9 uur naar mijn werk vertrokken in een dikke rookwolk nog niets gehoord om binnen te blijven.
Rond 9h20 kreeg de school een melding om ramen en deuren te sluiten en de leerlingen binnen te houden.
De mensen werden geëvacueerd omstreeks 10 uur maar er liep nochtans veel volk op straat. Journalisten, politie droegen geen masker.
Daarom de volgende bedenkingen:
Heeft Umicore de brand zelf de stadsbrandweer verwittigd?
Is alles toch op de juiste manier verlopen en heb ik de verkeerde indruk?
Zou het niet meer dan normaal zijn dat de buurt ineens verwittigd wordt om ramen en deuren te sluiten en zoveel mogelijk binnen te blijven als er zo iets ernstig gebeurd op Umicore?
(Nu was er meer overlast op de Vinkenvelden en het Centrum, afhankelijk van de wind.)
Een brand op Umicore is niet zonder gevaar!!
Ik hoop dat het districtcollege samen gaat zitten met Umicore om een grondige evaluatie te maken en de nodige voorzorgsmaatregelen te treffen moest er nog zoiets gebeuren in de toekomst( laat ons hopen van niet)
We moeten hier extra voorzorgen nemen want we hebben hier wel te maken met een bedrijf in een woonwijk.
Districtsraadslid Milants houdt haar interpellatie.
Mevrouw Toen, voorzitter van het districtscollege geeft antwoord op de vragen.
Districtsraadslid Milants houdt nog een wederwoord.
Het volledige debat is opgenomen en digitaal raadpleegbaar via het stadsarchief.