De stad levert met de organisatie van de netwerkdag sociale impactmeting in Antwerpen een actieve bijdrage aan de kennisuitwisseling over sociale impactmeting binnen het sociaal beleid in de stad.
Heel wat organisaties of projecten binnen de sociale sector focussen enkel op de inspanningen die ze leveren: geïnvesteerde middelen, aantal deelnemers, aantal uren,… maar daarmee is er nog geen scherp zicht op de impact of effecten van die inspanningen. Als stad vinden we het belangrijk in te zetten op sociale impactmeting om ‘wat we doen’ beter te kunnen verantwoorden, niet langer vanuit buikgevoel, maar vanuit aantoonbare resultaten.
De stad organiseert daartoe op maandag 23 april 2018 in de namiddag een netwerkdag sociale impactmeting om partners en actoren binnen het sociaal beleid samen te brengen, te informeren rond het thema van sociale impactmeting, en hun te inspireren om aan de slag te gaan.
Het programma ziet er als volgt uit:
Prof. Dr. Peter Raeymaeckers van de Universiteit Antwerpen vertelt wat sociale impactmeting is en waarom het als organisatie binnen het sociaal middenveld loont om hier op in te zetten. Deelnemers maken ook kennis met organisaties die al een opstart maakten op vlak van sociale impactmeting, en komen te weten wat dit voor hun betekent.
Nadien kunnen deelnemers zelf aan de slag in workshops zoals:
De uitgaven zullen verrekend worden met bestelbonnen goedgekeurd onder het gedelegeerd budgethouderschap.
Het college keurt de organisatie van de netwerkdag sociale impactmeting in Antwerpen op maandag 23 april 2018 goed.