Conform artikel 15 van het Omgevingsvergunningsdecreet is het college van burgemeester en schepenen voor zijn ambtsgebied in eerste administratieve aanleg bevoegd voor volgende aanvragen van:
Voorafgaand aan zijn beslissing neemt het college kennis van het verslag van de gemeentelijk omgevingsambtenaar.
Externe adviezen
|
Adviesinstantie |
Datum advies gevraagd |
Datum advies ontvangen |
Advies |
|
Digit - Vg, Agentschap Onroerend Erfgoed Antwerpen monumenten en archeologie |
3 april 2018 |
Geen tijdig advies ontvangen |
Geen tijdig advies ontvangen waardoor aan de adviesvereiste kan worden voorbijgegaan |
|
Digit - brandweer/ risicobeheer/ preventie |
3 april 2018 |
3 mei 2018 |
Voorwaardelijk gunstig |
Interne adviezen
|
Adviesinstantie |
Datum advies gevraagd |
Datum advies ontvangen |
|
stadsontwikkeling/ onroerend erfgoed/ monumentenzorg |
3 april 2018 |
24 mei 2018 |
|
ondernemen en stadsmarketing/ business en innovatie |
3 april 2018 |
Geen tijdig advies ontvangen |
Toetsing voorschriften
Plannen van aanleg, ruimtelijke uitvoeringsplannen en verkavelingen
Het goed is gelegen binnen de omschrijving van het gemeentelijk ruimtelijk uitvoeringsplan RUP Eilandje, goedgekeurd op 1 september 2011. Volgens dit ruimtelijk uitvoeringsplan ligt het goed in een zone voor centrumfuncties-art. 5-stedelijke functies.
Gemeentelijke ruimtelijke uitvoeringsplannen kan u raadplegen via www.antwerpen.be, zoek op ‘goedgekeurde BPA’s en RUP’s’.
Het goed is gelegen binnen de omschrijving van het gewestelijk ruimtelijk uitvoeringsplan Afbakening grootstedelijk gebied Antwerpen, goedgekeurd op 19 juni 2009.
Gewestelijke ruimtelijke uitvoeringsplannen kan u raadplegen via www.antwerpen.be, zoek op ‘goedgekeurde BPA’s en RUP’s’
Het eigendom is gelegen in het gewestplan Antwerpen (Koninklijk Besluit van 3 oktober 1979 en latere wijzigingen). Het eigendom ligt, volgens dit van kracht zijnde gewestplan, in een woongebied. De woongebieden zijn bestemd voor wonen, alsmede voor handel, dienstverlening, ambacht en kleinbedrijf voor zover deze taken van bedrijf om redenen van goede ruimtelijke ordening niet in een daartoe aangewezen gebied moeten worden afgezonderd, voor groene ruimten, voor sociaal-culturele inrichtingen, voor openbare nutsvoorzieningen, voor toeristische voorzieningen, voor agrarische bedrijven. Deze bedrijven, voorzieningen en inrichtingen mogen echter maar worden toegestaan voor zover ze verenigbaar zijn met de onmiddellijke omgeving. (Artikel 5 van het Koninklijk Besluit van 28 december 1972 betreffende de inrichting en toepassing van de ontwerpgewestplannen en de gewestplannen.)
Het gewestplan kan u raadplegen via www.ruimtelijkeordening.be, ga naar PLANNING > Plannen > Bestemmingsplan > Gewestplan
De aanvraag ligt niet in een verkaveling.
De aanvraag is in overeenstemming met de bepalingen van het ruimtelijk uitvoeringsplan.
Gewestelijke stedenbouwkundige verordeningen
De verordening hemelwater kan u raadplegen via www.ruimtelijkeordening.be, ga naar WETGEVING > Verordeningen > Hemelwater
De verordening hemelwater is niet van toepassing op de aanvraag.
De verordening toegankelijkheid kan u raadplegen via www.ruimtelijkeordening.be, ga naar WETGEVING > Verordeningen > Toegankelijkheid publieke gebouwen
De verordening toegankelijkheid is niet van toepassing op de aanvraag.
Algemene bouwverordeningen
Voetgangersverkeer: het besluit van de Vlaamse regering van 29 april 1997 houdende de vaststelling van algemene bouwverordeningen inzake wegen voor voetgangersverkeer (verder genoemd verordening voetgangersverkeer), en de omzendbrief RO/98/2 van 23 maart 1998 betreffende de algemene bouwverordening inzake wegen voor voetgangersverkeer.
De verordening voetgangersverkeer kan u raadplegen via www.ruimtelijkeordening.be, ga naar WETGEVING > Verordeningen
De verordening voetgangersverkeer is niet van toepassing op de aanvraag.
Gemeentelijke stedenbouwkundige verordeningen
De verordening overwelven waterlopen kan u raadplegen via www.antwerpen.be, zoek op ‘overwelven waterlopen’
De verordening overwelven waterlopen is niet van toepassing op de aanvraag.
De bouwcode kan u raadplegen via www.antwerpen.be, zoek op ‘bouwcode’
De aanvraag is in overeenstemming met de bepalingen van de bouwcode.
Sectorale wetgeving
Rekening houdend met de kenmerken van de aanvraag en zijn omgeving wordt geoordeeld dat de mogelijke milieueffecten van het project niet aanzienlijk zijn.
Het voorliggende project heeft een beperkte oppervlakte en ligt niet in een overstromingsgevoelig gebied, zodat in alle redelijkheid dient geoordeeld dat geen schadelijk effect wordt veroorzaakt.
De aanvraag valt onder het toepassingsgebied van de Vlaamse Wooncode.
De kwaliteitsnormen voor woningen, die in uitvoering van de Vlaamse Wooncode zijn opgemaakt, kan u raadplegen via www.wonenvlaanderen.be, zoek op ‘kwaliteitsbesluit’
Toetsing van de verenigbaarheid van het aangevraagde met de omgeving en de goede ruimtelijke ordening
Beoordeling afwijkingen van de voorschriften
Er is geen aanleiding om het college te adviseren beargumenteerd af te wijken van de geldende voorschriften.
Mobiliteitsimpact (onder andere toetsing parkeerbehoefte)
Het algemene principe is dat elke bouwaanvraag een parkeerbehoefte genereert. Om te vermijden dat de parkeerbehoefte (geheel of gedeeltelijk) wordt afgewenteld op het openbaar domein, is het de bedoeling om parkeren maximaal op eigen terrein te voorzien, het zogenaamde POET principe (Parkeren Op Eigen Terrein).
De parkeerparagraaf is niet van toepassing aangezien de inhoud van de aanvraag geen impact heeft op de parkeerbehoefte.
Schaal - ruimtegebruik - bouwdichtheid
De werken beperken zich binnen het bestaande en vergunde volume waardoor zowel schaal als ruimtegebruik gerespecteerd blijven.
Visueel-vormelijke elementen
De werken situeren zich in het vergunde volume, er worden geen gevelwijzigingen gepland bijgevolg wordt de aanvraag niet als storend ervaren in de omgeving en kan deze gunstig beoordeeld worden.
Cultuurhistorische aspecten
Het complex waarvoor een bouwaanvraag werd ingediend, werd bij ministerieel besluit van 29 mei 2001 beschermd als monument. Conform art. 6.4.1 en art. 6.4.3 van het Onroerenderfgoeddecreet van 12 juli 2013, en gewijzigd bij decreet van 4 april 2014 zijn de zakelijk rechthouders en gebruikers van een beschermd goed verplicht het in goede staat te behouden door de nodige instandhoudings- en onderhoudswerken uit te voeren, alsook het niet te ontsieren, te beschadigen, te vernielen of andere handelingen te stellen die de erfgoedwaarde ervan aantasten. Conform art. 6.2.3 van het Onroerenderfgoedbesluit van 12 juli 2013 zijn bepaalde werkzaamheden toelatingsplichtig. Deze schriftelijke toelating wordt verleend door het agentschap Onroerend Erfgoed.
De werken waarvoor een toelating wordt gevraagd omvatten het bouwen van een mezzanine aansluitend op de bestaande trap van het gelijkvloers naar de eerste verdieping van het gebouw RSL2, de loods van het Red Star Line Museum. Bij de restauratie bleef het interieur van deze loods bewaard als één grote open ruimte onder een door houten spanten gedragen golfplaten dak. Op de vloer liggen opnieuw kasseien.
De uitbreiding van de mezzanine zal fungeren als eindpunt van het museumbezoek en als museumcafé. De bezoekers zullen er op een betere manier verder genealogisch opzoekingswerk kunnen doen. Het uitgangspunt van het ontwerp is een respectvolle inpassing in de bestaande ruimte. De mezzanine wordt loshangend geplaatst van de binnenwanden, die nog hun originele afwerking hebben. De bestaande mezzanine wordt in het ontwerp, langsheen de trap, doorgetrokken naar de straatzijde en strekt zich uit over de eerste drie traveeën van het gebouw. De materialisatie herneemt de materialen van het ontwerp uit 2010: borstweringen in glas, stalen
structuur (licht grijs gelakt). Deze bouwkundige aanpassing is zorgvuldig gedimensioneerd en gepositioneerd en houdt voldoende rekening met bestaande structuur. De fysieke structuur van het bestaande gebouw is minimaal geïmpacteerd en de visuele aantasting van de oorspronkelijke loods is aanvaardbaar.
De voorgenomen aanpassing werd vooraf besproken met zowel de stedelijke dienst monumentenzorg als met het agentschap Onroerend Erfgoed en is conform de daarbij geformuleerde opmerkingen. Bijgevolg kan een gunstig advies verleend worden.
Stedenbouwkundige handelingen
Advies over de stedenbouwkundige handelingen
Aan het college wordt voorgesteld om voor de stedenbouwkundige handelingen de omgevingsvergunning te verlenen onder voorwaarden.
Geadviseerde stedenbouwkundige voorwaarden
Voorwaarden
De bijgevoegde brandvoorzorgsmaatregelen dienen strikt te worden nageleefd.
|
Procedurestap |
Datum |
|
Indiening aanvraag |
26 februari 2018 |
|
Volledig- en ontvankelijk |
28 maart 2018 |
|
Opening openbaar onderzoek |
geen |
|
Afsluiten openbaar onderzoek |
geen |
|
Gemeenteraad voor wegenwerken |
geen |
|
Uiterste beslissingsdatum |
26 mei 2018 |
|
Verslag GOA |
9 mei 2018 |
|
naam GOA |
Brenda Dierckx |
Het decreet van 25 april 2014 betreffende de omgevingsvergunning, het decreet houdende algemene bepalingen inzake milieubeleid, de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening en hun uitvoeringsbesluiten zijn van toepassing.
Er zijn geen aanpalende eigenaars waarvan de scheidingsmuren met het project zouden worden opgericht, uitgebreid of afgebroken, die om hun standpunt gevraagd moesten worden.
Er werd een aanvraag tot omgevingsvergunning ingediend bij het college van burgemeester en schepenen, die behandeld wordt volgens de vereenvoudigde procedure van het Omgevingsvergunningendecreet.
|
Projectnummer : |
OMV_2018021451 |
|
Gegevens van de aanvrager: |
Els Bouwen namens stad Antwerpen met als adres Grote Markt 1 te 2000 Antwerpen |
|
Ligging van het project: |
Rijnkaai 14 te 2000 Antwerpen |
|
Kadastrale gegevens: |
afdeling 7 sectie G nr. 129M3 |
|
Vergunningsplichten: |
stedenbouwkundige handelingen |
|
Voorwerp van de aanvraag: |
uitbreiden van de mezzanine in gebouw 2 van het Red Star Line Museum |
Omschrijving aanvraag
Stedenbouwkundige handelingen
Relevante voorgeschiedenis
Laatst vergunde toestand en bestaande toestand
Inhoud van de aanvraag:
Het college sluit zich integraal aan bij het verslag van de gemeentelijke omgevingsambtenaar en maakt dit tot zijn eigen motivatie.
Het college beslist de aanvraag tot omgevingsvergunning goed te keuren en de vergunning af te leveren aan de aanvrager, die ertoe gehouden is:
Het college beslist de plannen waarvan overzicht als bijlage bij dit besluit gevoegd, goed te keuren.