Artikel 57 § 3,4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van de overheidsopdrachten.
Artikel 57 § 3,5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Inzake de kwalitatieve selectie werd de inschrijver geschikt bevonden.
De offerte werd door de Gemeenschappelijke Aankoopcentrale administratief nagezien en regelmatig bevonden.
De Gemeenschappelijke Aankoopcentrale beoordeelde het gunningscriterium prijs. De bedrijfseenheid Stadsbeheer evalueerde de technische bepalingen. De ingediende offerte voldoet aan de bestekbepalingen. Er werd een gemotiveerd verslag van nazicht opgemaakt, dat integraal aan dit besluit werd toegevoegd.
De Gemeenschappelijke Aankoopcentrale stelt voor om op basis van bovenvermelde argumentatie de opdracht toe te wijzen aan de firma TOMRA Systems N.V., Ter Stratenweg 41, 2520 Ranst, België met ondernemingsnummer 0464.993.452.
In toepassing van artikel 42, §1 van de wet van 17 juni 2016 mogen overheidsopdrachten worden geplaatst bij onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking indien de werken, leveringen of diensten alleen door een bepaalde ondernemer kunnen worden verricht, en dus de mededinging ontbreekt om technische redenen.
In toepassing van artikelen 66 en 71 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:
In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.
In toepassing van artikel 66 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, ziet de aanbestedende overheid erop toe dat aan elk van de volgende voorwaarden is voldaan:
In toepassing van artikel 83 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten samen gelezen met artikel 76 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderzoekt de aanbestedende overheid de regelmatigheid van de offertes.
In toepassing van artikel 35 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderwerpt de aanbestedende overheid de ingediende offertes aan een prijs- of kostenonderzoek. Indien uit het prijs- of kostenonderzoek blijkt dat er prijzen of kosten worden aangeboden die abnormaal laag of hoog lijken, voert de aanbestedende overheid, in toepassing van artikel 36 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, een prijzen- of kostenbevraging van deze laatste uit. Bij de prijzen- of kostenbevraging verzoekt de aanbestedende overheid de inschrijver om de nodige schriftelijke verantwoording over de samenstelling van de abnormaal geachte prijs of kost te verstrekken binnen een termijn van twaalf dagen, tenzij de uitnodiging een langere termijn bepaalt, alsook om de schriftelijke verantwoordingen over te maken inzake de eerbiediging van de wettelijke verplichtingen die van toepassing zijn on de domeinen van het sociaal, arbeids- en milieurecht, met inbegrip van de verplichtingen die van toepassing zijn op het vlak van welzijn, lonen en sociale zekerheid.
Met het nieuwe project ‘Propere buurt. Schoon verdiend.” wil men maatschappelijke verenigingen betrekken bij het ruimen van zwerfvuil. Opgehaalde flesjes en blikjes kunnen in twee buurtwinkels, die samenwerken aan het project, binnengebracht worden. Om de grotere hoeveelheden te verzamelen wil men een telmachine huren. De bestaande retourautomaten in de twee winkels zijn geleverd door TOMRA. In het project is het belangrijk dat beide soort machines van dezelfde software voorzien zijn en een rapport kunnen genereren over de ingeleverde goederen. Gezien het project ook beperkt is in tijd kan enkel TOMRA voor deze levering instaan.
De Gemeenschappelijke Aankoopcentrale startte voor deze opdracht onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking GAC_2018_00354 op.
Op 7 mei 2018 diende de firma TOMRA Systems N.V. een offerte in.
Het college keurt bestek GAC_2018_00354 voor het huren van een tel machine voor blikjes en flesjes goed, en keurt eveneens goed dat hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking wordt uitgeschreven.
Het college keurt de gunning goed voor het huren van een tel machine voor flesjes en blikjes, op basis van bestek GAC_2018_00354, aan de firma TOMRA Systems N.V., Ter Stratenweg 41, 2520 Ranst, België met ondernemingsnummer 0464.993.452.
De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
| Tel machine voor blikjes en flesjes |
budgetplaats: 5328000000 |
Met orderbons | |
| onderhoudscontract |
budgetplaats: 5328000000 |
Met orderbons |