Met het subsidieproject COOP-DH wil de provincie Antwerpen:
Modaliteiten van het contract:
vanwege de stad Antwerpen:
vanwege de POM Antwerpen:
Met dit project wordt een stevig handelsapparaat en een goede samenwerking tussen het district en de handelaarsvereniging beoogd door de uitwerking van een actieplan waarmee de verenigingen zelf aan de slag kunnen gaan.
Na de start in oktober 2017 werd er een intensief traject afgelegd. Startende van een SWOT analyse van de Herentalsebaan, werden er drie workshops georganiseerd met als doelen het straatbeeld te verbeteren, een goede communicatie te voeren tijdens en na de werken, actie te ondernemen tegen leegstand, Bijkomende doestellingen waren de onderlinge samenwerking tussen de handelaars te verbeteren en de relatie met het district te verstevigen.
Op vraag van district Deurne en de handelaarsvereniging wordt nu het contract verlengd zodat de reeds geleverde inspanningen verder uitgewerkt kunnen worden.
Voor de verlenging van het coachingtraject zijn 10 dagen voorzien, 5 dagen worden betaald door de stad, 5 dagen worden betaald door district Deurne.
Voor dit vervolgtraject werd een nieuwe overeenkomst opgesteld met POM Antwerpen.
In toepassing van artikel 42§1, 1° d) van de wet van 17 juni 2016 inzake de overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking omdat de werken om technische redenen, slechts door één bepaalde ondernemer kunnen worden verricht.
De provincie Antwerpen steunt gemeenten om de noodzakelijke maatregelen te nemen om hun centra(a)l(e) handelsgebied(en) te versterken. Daartoe wil de provincie Antwerpen expertise en middelen inzetten voor een beleidsondersteuning en -uitvoering ter verbetering van de lokale kleinhandelsstructuur.
Steden en gemeenten kunnen voor de invulling van het detailhandelsbeleid (uitvoering Commercieel Strategisch plan) beroep doen op een expert/coach. Vanuit de Provinciale Ontwikkelingsmaatschappij (POM) Antwerpen en de provinciale dienst Economie & Internationale Samenwerking (DEIS) worden experten ter beschikking gesteld op vraag van gemeenten uit de provincie. Dit is het project COach OPeratie DetailHandel (COOP-DH).
Op 23 september 2013 (jaarnummer 585) keurde de gemeenteraad de Beleidsnota Detailhandel goed. Het initiatief van de provincie Antwerpen past volledig binnen deze beleidsnota om de handelskernen te versterken.
Op 28 april 2014 (jaarnummer 311) keurde de gemeenteraad de 'Meting van de Antwerpse Winkelstraten 2013' goed.
In 2014 nam de stad Antwerpen deel aan het subsidieproject COOP-DH voor de districten Ekeren en Hoboken, dat werd goedgekeurd door het college op 16 mei 2014 (jaarnummer 5208). Na een positieve evaluatie keurde het college op 28 oktober 2016 (jaarnummer 9467) goed dat de stad Antwerpen zich terug inschreef voor dit project voor de Herentalsebaan Deurne.
De deelname van de stad Antwerpen werd goedgekeurd door POM Antwerpen en bekrachtigd door het college (jaarnummer 8526). De operatie werd opgestart in Deurne in oktober 2017.
Artikel 57 § 3,4 van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college van burgemeester en schepenen bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Het college bekrachtigt de overeenkomst met POM Antwerpen voor de verlenging van het subsidieproject COOP-DH.
De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Provinciale Ontwikkelingsmaatschappij (POM) Antwerpen |
2.500,00 EUR | budgetplaats:5318500000 budgetpositie:613 functiegebied:1SLW050301A00000 subsidie: SUB_NR fonds: Intern begrotingsprogramma: 1SA040500 budgetperiode: 1800 |
Bestelbonnummer: 4005276099 |