Er werd een gemotiveerd gunningsverslag opgemaakt dat als bijlage bij dit besluit wordt gevoegd. Inzake de kwalitatieve selectie werden alle inschrijvers geschikt bevonden.
De offerte van de volgende inschrijver werd onregelmatig bevonden: Studiebureau Talboom nv; de offerte werd niet elektronisch ondertekend. Er werd ook enkel een testformulier ingediend en een document met betrekking tot handtekeningbevoegdheid. De inhoudelijke offerte ontbrak. De offerte is dus formeel en materieel onregelmatig.
De enige regelmatige offerte komt - ook na een best and final offer - niet tegemoet aan de verwachtingen van de opdrachtgever. In het bestek werd gevraagd om kunstzinnige objecten te ontwerpen die het karakter van de winkelkern benadrukken. Het voorstel heeft echter te weinig weg van een kunstzinnig object en zet de identiteit van de handelskern onvoldoende in de verf. De meerwaarde van het ontwerpvoorstel voor de winkelstraat is te beperkt. De inplanting van het landmark belemmert tevens op een aantal plaatsen de zichtbaarheid en een vlotte passage. Het effect op de (verkeers)veiligheid in de drukke winkelstraat is daardoor negatief. Daarbij komt ook dat aan het ingediende voorstel aanzienlijke structurele onderhoudskosten verbonden zijn.
Nadat de jury - samengesteld uit leden met een verschillende achtergrond - de offerte heeft beoordeeld, bleek er te weinig draagvlak om het ingediende voorstel te realiseren. Een afgevaardigde van het district en de handelaarsvereniging zetelden mee in de jury. Er is geen bereidheid om een aanzienlijk bedrag te investeren in een landmark dat geen verrijking is voor het winkelhart van Ekeren.
De combinatie van een verantwoorde omgang met de beschikbare middelen en een gebrek aan draagvlak, leidt ertoe dat het bestuur voorstelt om de overheidsopdracht zonder gevolg te laten en de opdracht niet te gunnen. Deze opdracht zal opnieuw geplaatst worden met een aangepast bestek en zal in een apart besluit voorgelegd worden aan het college.
In toepassing van artikel 35 van de wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten, houdt het volgen van een procedure geen verplichting in tot het gunnen of het sluiten van de opdracht. De aanbestedende overheid kan zowel afzien van het gunnen of het sluiten van de opdracht als de procedure herbeginnen, desnoods op een andere wijze.
Voor het ontwerp en de realisatie van een landmark in Ekeren, werd vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met bekendmaking GAC/2017/4666 uitgeschreven. Op 5 september 2017 dienden de volgende firma’s een offerte in:
Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.
Het college keurt de stopzetting goed voor het ontwerp en de realisatie van een landmark in Ekeren, op basis van bestek GAC/2017/4666.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Onkostenvergoeding voor kwalitatief geselecteerde en regelmatige offerte Mo Ka bvba, |
1.250 EUR, inclusief BTW | budgetplaats: 5153000000 budgetpositie: 225 functiegebied: 1SLW050303A00000 subsidie: sub_nr fonds:intern begrotingsprogramma: 1SA040500 budgetperiode: 1800 |
4005260331 |