De stad Antwerpen (via AG VESPA) participeert samen met Vlaanderen (via ParticipatieMaatschappij Vlaanderen en Waterwegen en Zeekanaal NV) met als doel de braakliggende grond en verontreinigde gronden van Petroleum Zuid te ontwikkelen tot een duurzaam, eco-effectief bedrijventerrein. Het bedrijventerrein zal zich richten op watergebonden slimme logistiek, duurzame productie (cleantech) en onderzoek en ontwikkeling.
Blue Gate Antwerp NV werd in 2009 opgericht om de ontwikkeling van het projectgebied Blue Gate Antwerp waar te maken. Blue Gate Antwerp NV lanceerde enkele jaren geleden een publiek-private samenwerking-oproep (PPS-oproep) voor het aantrekken van een privaat consortium om samen met de publieke partners de herontwikkeling te realiseren. De PPS-opdracht werd op 17 februari 2016 toegewezen aan het privaat consortium Blue O'pen: bestaande uit Dredging International (DI), DEME Environmental Contractors (DEC) en Bopro.
De contract close van de PPS vond plaats in maart 2016.
De ontwikkeling van Blue Gate Antwerp gebeurt op basis van een participatief model (participatieve PPS). In de onderliggende PPS-overeenkomst werden de volgende bedragen afgesproken: 1,25 miljoen EUR kapitaalsverhoging in de NV Blue Gate Antwerp Development en 1,25 miljoen EUR aandeelhouderslening. Samen dus 2,5 miljoen EUR die Blue Gate Antwerp NV moet inbrengen, waarvan 51% voor rekening van AG VESPA.
Blue Gate Antwerp NV stelde een kosten baten analyse (KBA) op, die de nodige middelen berekent voor zowel de hoger genoemde verplichtingen naar de NV Blue Gate Antwerp Development, als de sanering en ontwikkeling van de petroleumcluster (die een taak is van de huidige Blue Gate Antwerp NV). Uit die KBA blijkt dat Blue Gate Antwerp NV een kapitaal nodig heeft van 4 miljoen EUR en een aandeelhouderslening van 7,7 miljoen EUR. In totaal 11,7 miljoen EUR, waarvan AG VESPA 51% van het kapitaal inbrengt en 50% van de achtergestelde lening verschaft (dus 5,89 miljoen EUR).
Om bovenstaande te kunnen realiseren, heeft de bedrijfseenheid Ondernemen en Stadsmarketing 11,5 miljoen EUR voorzien in de meerjarenplanning, en dit om te gebruiken als kapitaalsverhoging bij AG VESPA. In 2016 werd reeds de eerste schijf ten bedrage van 3.500.000,00 EUR uitbetaald, en in 2017 een tweede schijf voor 4.500.000,00 EUR.
Inmiddels is de sanering van het terrein gestart en de infrastructuurwerken zullen ook nog in 2018 aangevat worden.
Dit besluit behandelt de uitbetaling aan AG VESPA van de derde schijf ten bedrage van 3.000.000,00 EUR.
Op 30 mei 2016 (jaarnummer 319) keurde de gemeenteraad inzet van de investeringsmiddelen voor Blue Gate Antwerp goed.
Dit besluit behandelt de uitbetaling van de derde schijf ten bedrage van 3.000.000,00 EUR voorzien in 2018 voor de ontwikkeling van Blue Gate Antwerp inclusief de petroleumcluster.
Voor het project Blue Gate Antwerp werd er in de meerjarenplanning door de bedrijfseenheid Ondernemen en Stadsmarketing 11.500.000,00 EUR voorzien. Met dit besluit wordt de derde schijf ten bedrage van 3.000.000,00 EUR uitbetaald aan AG VESPA.
Het college keurt de uitbetaling van de derde schijf van de kapitaalsverhoging aan AG VESPA ten bedrage van 3.000.000,00 EUR goed.
De financieel beheerder verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
|
Omschrijving |
Bedrag |
Boekingsadres |
Bestelbon |
|
AG Vespa |
3.000.000,00 EUR |
budgetplaats: 5318500000 |
4505080821 |