Terug

2018_CBS_10601 - Bestek GAC_2018_00409. Eénmalige aankoop van kabelovergangen - Bestek, procedure en gunning - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 30/11/2018 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Caroline Bastiaens, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Marc Van Peel, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Glenn  Verspeet, Plaatsvervangend korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2018_CBS_10601 - Bestek GAC_2018_00409. Eénmalige aankoop van kabelovergangen - Bestek, procedure en gunning - Goedkeuring 2018_CBS_10601 - Bestek GAC_2018_00409. Eénmalige aankoop van kabelovergangen - Bestek, procedure en gunning - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 57 § 3, 5° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de wijze van gunning en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.

Artikel 57 § 3, 4° van het Gemeentedecreet van 15 juli 2005 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de gunningsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Argumentatie

De offertes werden door de Gemeenschappelijke Aankoopcentrale administratief nagezien. De offertes van de volgende inschrijvers werden onregelmatig bevonden:

  • F. Van Den Plas nv: de offerte werd niet rechtsgeldig ondertekend.
  • Gijsels bvba: de offerte werd o.a. niet op de voorgeschreven wijze ingediend en ondertekend.

De Gemeenschappelijke Aankoopcentrale beoordeelde het gunningscriterium prijs. De stedelijke bedrijfseenheid Stadsbeheer evalueerde de technische bepalingen. De ingediende offerte voldoet aan de bestekbepalingen. Er werd een gemotiveerd verslag van nazicht opgemaakt dat integraal als bijlage bij dit besluit is toegevoegd. Hieruit blijken volgende scores:

Criteria Gewicht Friand Beheer bv
Prijs 70   70
Kwaliteit 30   30
Totaal 100   100


De Gemeenschappelijke Aankoopcentrale stelt voor om op basis van bovenvermelde argumentatie de opdracht toe te wijzen aan de firma Friand Beheer bv, Van Rensselaerweg 8 te 6956 AV Spankeren (NL), met ondernemingsnummer NL807444881B01.

Juridische grond

Bestek en procedure

In toepassing van artikel 42, §1, 1°, a) van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht worden gegund bij onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan het bij het artikel 90, eerste lid, 1° van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017 vastgelegd bedrag van 144.000,00 EUR (zonder belasting over de toegevoegde waarde), met name de drempel vermeld in artikel 11, eerste lid, 2° van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017.

In toepassing van artikelen 66 en 71 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, gaat de aanbestedende overheid over tot selectie van de kandidaten of inschrijvers in de mate dat de noodzakelijke inlichtingen en documenten aantonen dat ze cumulatief voldoen aan:

  • de bepalingen betreffende het toegangsrecht tot de opdracht zoals omschreven in de artikelen 67 tot en met 70 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten en in de artikelen 61 tot en met 64 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017;
  • de kwalitatieve selectiecriteria van geschiktheid om de beroepsactiviteit uit te oefenen en/of financiële en economische draagkracht en/of technische en beroepsbekwaamheid die de aanbestedende overheid heeft vastgesteld op grond van de artikelen 66 tot en met 68 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017.

In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.

Gunning

In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.

In toepassing van artikel 66 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, ziet de aanbestedende overheid erop toe dat aan elk van de volgende voorwaarden is voldaan:

  • de offerte voldoet aan de eisen, voorwaarden en criteria vermeld in de aankondiging van de opdracht en de opdrachtdocumenten, met inachtneming, indien van toepassing, van de varianten of opties;
  • de offerte is afkomstig van een inschrijver waaraan de toegang tot de opdracht niet is ontzegd op grond van de uitsluitingsgronden en die voldoet aan de door de aanbestedende overheid vastgestelde selectiecriteria en, in voorkomend geval, de niet-discriminerende regels en criteria inzake de beperking van het aantal aan de selectiecriteria beantwoordende kandidaten.

In toepassing van artikel 83 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten samen gelezen met artikel 76 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderzoekt de aanbestedende overheid de regelmatigheid van de offertes.

In toepassing van artikel 35 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderwerpt de aanbestedende overheid de ingediende offertes aan een prijs- of kostenonderzoek. Indien uit het prijs- of kostenonderzoek blijkt dat er prijzen of kosten worden aangeboden die abnormaal laag of hoog lijken, voert de aanbestedende overheid, in toepassing van artikel 36 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, een prijzen- of kostenbevraging van deze laatste uit. Bij de prijzen- of kostenbevraging verzoekt de aanbestedende overheid de inschrijver om de nodige schriftelijke verantwoording over de samenstelling van de abnormaal geachte prijs of kost te verstrekken binnen een termijn van twaalf dagen, tenzij de uitnodiging een langere termijn bepaalt, alsook om de schriftelijke verantwoordingen over te maken inzake de eerbiediging van de wettelijke verplichtingen die van toepassing zijn on de domeinen van het sociaal, arbeids- en milieurecht, met inbegrip van de verplichtingen die van toepassing zijn op het vlak van welzijn, lonen en sociale zekerheid. 

Aanleiding en context

Voor grote evenementen is het nodig dat er kabelovergangen worden gebruikt om de kabels op een veilige manier over de straten te leggen. Voor de komende evenementen is het wenselijk om 100 stuks bij te bestellen. 

Voor de éénmalige aankoop van kabelovergangen werd onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking GAC_2018_00409 uitgeschreven. Op 9 oktober 2018 opende de aanbestedende overheid de offertes van volgende firma’s:

  • F. Van Den Plas nv, Prins Boudewijnlaan 9 te 2550 Kontich, met ondernemingsnummer 0404.918.679;
  • Friand Beheer bv, Van Rensselaerweg 8 te 6956 AV Spankeren (NL), met ondernemingsnummer NL807444881B01;
  • Gijsels bvba, Kanaalstraat 17 te 2520 Ranst, met ondernemingsnummer 0467.085.088.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
1SBR07 - Evenementen versterken de verschillende troeven van de stad op lokaal, nationaal en internationaal niveau
1SBR0702 - Het faciliteren van evenementen en filmproducties over het ganse grondgebied onderstreept de verschillende troeven van de stad
1SBR070202 - Er is een effectieve en klantvriendelijke logistieke ondersteuning voor, tijdens en na het evenement of de filmproductie (feestmateriaal)

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt bestek GAC_2018_00409 voor de eenmalige aankoop van kabelovergangen goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking is uitgeschreven.

Artikel 2

Het college keurt de gunning goed voor de eenmalige aankoop van kabelovergangen, op basis van bestek GAC_2018_00409, aan Friand Beheer bv, Van Rensselaerweg 8 te 6956 AV Spankeren (NL), met ondernemingsnummer NL807444881B01 tegen een bedrag van 24.079,00 eur inclusief btw.

Artikel 3

De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Eénmalige aankoop van kabelovergangen 24.079,00 eur incl. btw  budgetplaats:5372000000
budgetpositie:231
functiegebied:1SBR070202A00000
subsidie:SUB_NR
fonds:INTERN
begrotingsprogramma:1SA050719
budgetperiode:1900
4005310896

Bijlagen

  • 00409_bestek_aangepast.pdf