Artikel 7 van het retributiereglement op de inkomtarieven van de musea beheerd door vzw Musea en Erfgoed Antwerpen, zoals goedgekeurd door de gemeenteraad op 19 november 2013 (jarnummer 675) bepaalt dat in het kader van tijdelijke akties speciale tarieven kunnen gelden.
Door de deelname aan de Dag van de Academies geeft het Museum Mayer van den Bergh aan het publiek de mogelijkheid kennis te maken met een verbrede en verrassende herpresentatie van het museum. Om eenheid te behouden met de andere locaties op het parcours van de Dag van de Academies, willen we de toegang tot het museum op deze dag gratis aanbieden.
Op zaterdag 23 februari 2019 vindt de Dag van de Academies plaats. Op deze dag organiseert het Stedelijk Onderwijs een themadag rond het thema ‘TIJD’ op verschillende locaties rond het Mechelseplein in Antwerpen. De artistieke prestaties van de studenten worden getoond in onder andere AMUZ, Jongerencentrum Kavka, De Serre, het Maagdenhuis, Elzenveld, de Sint-Joriskerk en ook in het Museum Mayer van den Bergh. Deelname aan deze themadag zorgt voor lokale verbinding en verankering van het museum met de stad, en dan specifiek de buurt van het Mechelseplein waarin het museum gelegen is. Daarnaast bereikt het museum met deze themadag een breed publiek: de studenten deeltijds kunstonderwijs, maar ook de vrienden en familie van de studenten. Voor dit publiek kan dit een eerste kennismaking zijn met het museum.
Het Museum Mayer van den Bergh is tijdens deze Dag van de Academies van 10.00 uur tot 17.00 uur gratis toegankelijk voor de bezoekers.
De financiële gevolgen worden gedragen door de vzw Antwerpen Kunstenstad.
Het college keurt goed dat het Museum Mayer van den Bergh tijdens de Dag van de Academies op zaterdag 23 februari 2019 van 10.00 tot 17.00 uur gratis toegankelijk is voor de bezoekers.