De dienst Aankoop van Lokale Politie Antwerpen vraagt het geraamde bedrag van 1.000.000,00 EUR (vrij van btw) voor 2018 vast te leggen, om de facturen voor de aankoop van basisuitrusting uniform van Lokale Politie Antwerpen aan de federale politie, Fritz Toussaintstraat 47, 1050 Elsene te kunnen betalen.
De wet van 7 december 1998 tot organisatie van een geïntegreerde politiedienst, gestructureerd op twee niveaus, inzonderheid artikel 33, titel V welk bepaalt dat de Nieuwe Gemeentewet van toepassing is op het beheer van de goederen en inkomsten van de lokale politie (Belgisch Staatsblad van 5 januari 1999).
Koninklijk Besluit op de basisuitrusting werd op 10 juni 2006 door de Koning ondertekend en op 14 juli 2006 gepubliceerd. De personeelsleden van Lokale Politie Antwerpen kunnen voor de aankoop van hun specifieke uniformonderdelen een beroep doen op de dienstverlening van de federale politie, Fritz Toussaintstraat 47, 1050 Elsene, ondernemingsnummer BE0902.008.641.
| Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
| Samenwerking met de federale politie voor aankoop basisuitrusting nieuw uniform. Introductie beleidslijn. | college | 3 december 2004 | 12991 |
De dienst van de Persoonlijke Uitrusting (DMPE) van de federale politie is verantwoordelijk voor de aankoop van de basisuitrusting en de distributie ervan naar de federale politie evenals naar de zones van de lokale politie op vraag. De DMPE werd in het jaar 2001 belast met de confectie van het nieuwe uniform van de geïntegreerde politie. Er werd hiervoor een contract afgesloten met een professionele ontwerper. Om dit te regelen werd een toetredingsprotocol ondertekend tussen de lokale politie en de Algemene Directie van de Materiële Middelen. Lokale Politie Antwerpen maakt maandelijks een gegroepeerde bestelling over en de federale politie maakt een factuur op na volledige levering.
De totale uitgave voor de levering van basisuitrusting uniform in samenwerking met de federale politie wordt geraamd op 1.000.000,00 EUR (vrij van btw) en kan verrekend worden op de gewone politiebegroting 2018. Op de budgetpositie 33000_12405 is voldoende krediet beschikbaar.
Op grond van artikel 54 van het Koninklijk Besluit van 5 september 2001 houdende het algemeen reglement op de boekhouding van de lokale politie is alleen het college van burgemeester en schepenen bevoegd om tot vastleggingen over te gaan (Belgisch Staatsblad van 26 september 2001).
Het college keurt goed dat het geraamde bedrag van 1.000.000,00 EUR (vrij van btw) voor levering van basisuitrusting uniform wordt vastgelegd op de federale politie, Fritz Toussaintstraat 47, 1050 Elsene, ondernemingsnummer BE0902.008.641.
De bijzondere rekenplichtige van de politiezone Antwerpen regelt de financiële aspecten als volgt:
| Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
|
Vastlegging krediet voor levering van basisuitrusting uniform bij de federale politie, Fritz Toussaintstraat 47, 1050 Elsene |
1.000.000,00 EUR (vrij van btw) | budgetplaats: 60030 budgetpositie: 33000_12405 functiegebied: TDLP1SVG080101 subsidie: SUB_NR fonds: LPA begrotingsprogramma: NR budgetperiode: 1800 |
Bestellingen op afroep |