Terug

2018_CBS_08053 - Jeugd - Uitbetaling projectsubsidie 2018 lijst 8 - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 07/09/2018 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Caroline Bastiaens, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Claude Marinower, schepen; Marc Van Peel, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Glenn Verspeet, plaatsvervangend korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2018_CBS_08053 - Jeugd - Uitbetaling projectsubsidie 2018 lijst 8 - Goedkeuring 2018_CBS_08053 - Jeugd - Uitbetaling projectsubsidie 2018 lijst 8 - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Conform het subsidiereglement voor jeugd, goedgekeurd in de gemeenteraad van 25 april 2015 (jaarnummer 238), beslist het college over alle subsidieaanvragen.

Argumentatie

De ingediende projecten werden beoordeeld aan de hand van het subsidiereglement voor de jeugd. Projecten waarvan het subsidiebedrag minder dan 2.500,00 EUR bedraagt, worden beoordeeld door de jeugddienst. Projecten waarvan het subsidiebedrag 2.500,00 EUR of meer bedraagt, worden beoordeeld door een jury. Indien het evenement op het openbaar domein van de stad Antwerpen plaatsvindt, zal de dienst Ondernemen en Stadsmarketing eveneens het dossier met de betrokken diensten voorbereiden en in functie van de grootte van het dossier conform de afgesproken bevoegdheidsverdeling een gedetailleerd voorstel aan het college voorleggen of een toelating burgemeester opstellen. Onderstaande projecten kunnen, door hun tijdelijke erkenning, blijvend gebruik maken van het promotie-, logistiek- en feestmateriaal van de stad Antwerpen via de uitleenservice van Stadsbeheer/bijzondere opdrachten.

De jury beoordeelde het project Union Blockparty 2018 van vzw Union Blockparty, projecten vanaf 2.500,00 EUR,  positief, voor een bedrag van 5.000,00 EUR. 

De jeugddienst beoordeelde de volgende projecten tot 2.500,00 EUR positief:

Aanvrager Werktitel project
Subsidie
Kievitjesnest vzw opening Kievitjesnest 500,00 EUR
Chiro Hoboken Sentroem  Sentroem's kinderparadijs 750,00 EUR

De voorgestelde projecten voldoen aan alle criteria uit het subsidiereglement. 

De jeugddienst beoordeelde het project Studio Exposed van Mauranne Geenen negatief.

De jeugddienst oordeelt op basis van het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd dat het project onvoldoende podiumkansen biedt aan beginnende Antwerpse artiesten. Doordat de locatie van het project nog niet bepaald werd, kan niet beoordeeld worden of het project voldoende toegankelijk is voor Antwerpse jongeren.

Juridische grond

De wet van 14 november 1983 betreffende de controle op de toekenning en op de aanwending van sommige toelagen en het stedelijk reglement op de toelagen (gemeenteraadsbesluit van 18 december 2006 (jaarnummer 2730).

Aanleiding en context

Zoals bepaald in het subsidiereglement voor de jeugd, goedgekeurd door de gemeenteraad op 25 april 2016 (jaarnummer 00238) kunnen individuele jongeren en niet-erkende verenigingen een subsidieaanvraag indienen voor hun project. Zij worden dan voor de duur van het project als erkend aanzien en kunnen voor de organisatie van dit project, net zoals de erkende jeugdverenigingen, het nodige promotie-, logistiek- en feestmateriaal ontlenen bij de dienst Stadsbeheer/bijzondere opdrachten en gratis gebruik maken van de officiële aanplakzuilen. Bijgevolg krijgen feitelijke verenigingen dezelfde uitzondering bij projectsubsidies onder de 7.500,00 EUR voor het verslag van de financiële toestand als bij een erkenningsubsidie, bepaald in het subsidiereglement voor de jeugd: voor feitelijke verenigingen geldt eveneens het algemeen reglement op de toelagen van 18 december 2006. Er wordt evenwel een uitzondering voorzien voor volgende passage: deel II, Hoofdstuk 1, Artikel 4, paragraaf 2, punt b. Er wordt geen verslag van de financiële toestand gevraagd voor feitelijke verenigingen zolang het bedrag voor de erkenningsubsidie niet boven de 7.500,00 EUR komt.

Volgende aanvragen werden ingediend:

Aanvrager Werktitel project
Datum Gevraagd bedrag
Union Blockparty vzw Union Blockparty 2018 29/09/2018 9.550,00 EUR
Kievitjesnest vzw opening Kievitjesnest 08/09/2018 500,00 EUR
Chiro Hoboken Sentroem Sentroem's kinderparadijs 16/09/2018 2.400,00 EUR
Mauranne Geenen Studio Exposed 20/09 tot 24/09/2018 1.800,00 EUR

Algemene financiële opmerkingen

Een toelage zal enkel uitbetaald worden wanneer er geen openstaande, niet-betwiste, vervallen schulden zijn ten aanzien van de stad.

De bestelbonnummers 4505088108, 4505088140 en 4505088107 werden reeds goedgekeurd onder gedelegeerd budgethouderschap.

Beleidsdoelstellingen

5 - Bruisende stad
Alle kinderen, tieners en jongeren ervaren voldoende fysieke en mentale ruimte om zich in hun vrijetijd te ontspannen en te ontplooien
Jongeren en jeugdverenigingen organiseren kwaliteitsvolle jeugdwerkactiviteiten voor kinderen, tieners en jongeren en worden hierbij ondersteund
Jongeren en jeugdverenigingen worden ondersteund zodat de kwaliteit en continuïteit van het jeugdwerk hoog is
5 - Bruisende stad
1SBR05 - Alle kinderen, tieners en jongeren ervaren voldoende fysieke en mentale ruimte om zich in hun vrijetijd te ontspannen en te ontplooien
1SBR0501 - Jongeren en jeugdverenigingen organiseren kwaliteitsvolle jeugdwerkactiviteiten voor kinderen, tieners en jongeren en worden hierbij ondersteund
1SBR050101 - Jongeren en jeugdverenigingen worden ondersteund zodat de kwaliteit en continuïteit van het jeugdwerk hoog is

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de volgende projectsubsidieaanvragen goed:

Aanvrager

Project Subsidie  bestelbon
Union Blockparty vzw Union Blockparty 2018 5.000,00 EUR 4505088108 
Kievitjesnest vzw opening kievitjesnest 500,00 EUR 4505088140 
Chiro Hoboken Sentroem  Sentroem's kinderparadijs 750,00 EUR 4505088107 

Artikel 2

Het college keurt de subsidieaanvraag van Mauranne Geenen met Studio Exposed af.

De jeugddienst oordeelt op basis van het stedelijk subsidiereglement voor de jeugd dat het project onvoldoende podiumkansen biedt aan beginnende Antwerpse artiesten. Doordat de locatie van het project nog niet bepaald werd, kan niet beoordeeld worden of het project voldoende toegankelijk is voor Antwerpse jongeren. 

Artikel 3

Het college keurt de uitbetaling goed van de volgende projecten:

Aanvrager

Project Subsidie Bestelbon
Union Blockparty vzw Union Blockparty 2018 5.000,00 EUR 4505088108 
Kievitsjesnest vzw opening kievitjesnest 500,00 EUR  4505088140 
Chiro Hoboken Sentroem Sentroem's kinderparadijs 750,00 EUR 4505088107  

Artikel 4

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.

Bijlagen

  • Jury_projectsubsidies_jeugd_24082018.docx