Terug

2018_MV_00151 - Mondelinge vraag van raadslid Marc Maes: Wekelijkse marktdag in het district

districtsraad Berendrecht Zandvliet Lillo
ma 26/11/2018 - 20:00 districtscollege Berendrecht-Zandvliet-Lillo
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Karel Hendrickx, voorzitter districtsraad; Rudi Sempels, districtsschepen; Zander Vliegen, districtsraadslid; Nathalie Aertssen, districtsschepen; An Van Uffelen, districtsraadslid; Roger Dons, districtsraadslid ; Frank Frederickx, districtsraadslid; Carl Geeraerts, voorzitter districtscollege; Marc Maes, districtsraadslid; Walter Sillis, districtsraadslid; Jan Smets, districtssecretaris

Verontschuldigd

Willem Van Alsenoy, districtsraadslid; Marcel Bartholomeeussen, districtsschepen; Jenny Vekemans, districtsraadslid; Raf Crynen, districtsraadslid; Gert Van Herck, districtsraadslid; Liesbeth Sleymer, plaatsvervangend districtssecretaris

Secretaris

Jan Smets, districtssecretaris

Voorzitter

Karel Hendrickx, voorzitter districtsraad
2018_MV_00151 - Mondelinge vraag van raadslid Marc Maes: Wekelijkse marktdag in het district 2018_MV_00151 - Mondelinge vraag van raadslid Marc Maes: Wekelijkse marktdag in het district

Motivering

Indiener(s)

Marc Maes

Gericht aan

Nathalie Aertssen

Tijdstip van indienen

do 22/11/2018 - 20:30

Toelichting

De wekelijkse markt voor het district vindt telkens op vrijdagochtend plaats op de Botermarkt te Zandvliet.

In een lokale gemeenschap is de markt dé uitgelezen ontmoetingsplaats waar mensen samenkomen – niet alleen voor de inkopen maar ook om andere inwoners te ontmoeten.

Op dit ogenblik loopt de door het district georganiseerde campagne “Naar de winkel – in uw buurt”. Maar ook de wekelijkse markt in Zandvliet verdient aandacht.

Meten is weten, en daarom zou ik graag vernemen of er cijfers bekend zijn van het aantal wekelijkse marktkramers en bezoekers - is er een evolutie merkbaar?

Aanvullend wilde ik graag weten of het niet mogelijk zou zijn om, net als in buurgemeente Stabroek extra promotie te maken voor de markt. In Stabroek vond op 30 oktober de “Dag van de Markt” plaats.

Die werd vooraf met affiches aangekondigd en op de dag zelf was er een tentje van de gemeente en kreeg elke bezoeker: een paraplu of een jute boodschappentas met het gemeentelogo. Tegelijk werden marktkramers gemotiveerd om aanwezig te zijn. Misschien kan ook voor de markt in Zandvliet een originele actie gepland worden? Tegelijk kan er ook onder de marktkramers een enquête worden gehouden over wat ze van de wekelijkse markt vinden.

Bespreking

Antwoord

Beste Marc

Ik vind dit een goed voorstel, maar vermits deze legislatuur op zijn einde loopt, lijkt mij dit iets dat kan opgenomen worden door mijn opvolger.

Cijfers over hoeveel marktkramers zich hebben ingeschreven voor de markt in Zandvliet zal ik opvragen bij de bevoegde diensten; cijfers over het aantal unieke bezoekers bestaan er niet.

di 27/11/2018 - 09:15