Terug

2019_CBS_00981 - Opmaak businessplan voor bezoekerscentrum Het Steen - Overheidsopdracht van beperkte waarde via onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking en gunning - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 01/02/2019 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Tom Meeuws, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2019_CBS_00981 - Opmaak businessplan voor bezoekerscentrum Het Steen - Overheidsopdracht van beperkte waarde via onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking en gunning - Goedkeuring 2019_CBS_00981 - Opmaak businessplan voor bezoekerscentrum Het Steen - Overheidsopdracht van beperkte waarde via onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking en gunning - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 56, §3, 5° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor de vaststelling van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht die past binnen het begrip ‘dagelijks bestuur’.

Artikel 56, §3, 4° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor het voeren van de plaatsingsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten.

Argumentatie

De opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de economisch meest voordelige offerte heeft ingediend, rekening houdend met de volgende gunningscriteria:

  1. totaalprijs voor oplevering van het businessplan op een totaal van 40 punten;
  2. portfolio van eerdere realisaties in de retail of toeristische sector op een totaal van 20 punten;
  3. plan van aanpak en timing op een totaal van 30 punten;
  4. samenstelling van team dat opdracht gaat uitvoeren op een totaal van 10 punten.

Er werd een gemotiveerd gunningsverslag opgemaakt.

Inzake de kwalitatieve selectie werd de enige inschrijver betrouwbaar en geschikt bevonden. De offerte van de enige inschrijver werd ook regelmatig bevonden.

De offerte werd als volgt beoordeeld:

Criteria

Gewicht

RebelGroup Advisory Belgium nv

Totaalprijs voor oplevering van het businessplan

40 

 40

Portfolio van eerdere realisaties in de retail of toeristische sector

20 

 18

Plan van aanpak en timing 

30 

 14

Samenstelling van team dat opdracht gaat uitvoeren

10 

 8

Totaal

100 

 80

De opdracht wordt gegund aan de enige regelmatige inschrijver.

Juridische grond

In toepassing van artikel 42, §1, eerste lid, 1°, a) van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht worden gegund bij onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan het bij het artikel 90, eerste lid, 1° van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017 vastgelegd bedrag van 144.000,00 EUR (zonder belasting over de toegevoegde waarde), met name de drempel vermeld in artikel 11, eerste lid, 2° van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017.

In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.

In toepassing van artikel 83 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten samen gelezen met artikel 76 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderzoekt de aanbestedende overheid de regelmatigheid van de offertes.

In toepassing van artikel 35 van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017, onderwerpt de aanbestedende overheid de ingediende offertes aan een prijs- of kostenonderzoek.

Aanleiding en context

Het Steen wordt vanaf de start van het toeristisch seizoen 2020 de nieuwe thuisbasis van Visit Antwerpen en zal onderdak bieden aan drie toeristische functies: een cruiseterminal, een interactief belevingsparcours en een bezoekersonthaal. Om een gebouw als Het Steen optimaal uit te baten is een businessmodel nodig dat de investeringen maximaal laat renderen. In deze opdracht wordt gevraagd om een businessplan op te maken in de vorm van een adviesrapport met exploitatiebegroting. De opmaak van dit businessplan vereist specifieke kennis en ervaring die meer aanwezig is bij externe partijen. 

Voor het afsluiten van een overeenkomst voor de opdracht opmaak businessplan voor bezoekerscentrum Het Steen werd door de bedrijfseenheid Ondernemen en Stadsmarketing een overheidsopdracht van beperkte waarde via onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking uitgeschreven. Op 3 december 2018 diende de firma RebelGroup Advisory Belgium nv, Maria Theresialei 7, te 2018 Antwerpen met ondernemingsnummer 0877.076.275 een offerte in.

Beleidsdoelstellingen

4 - Lerende en werkende stad
1SLW08 - Antwerpen is voor binnen- en buitenland een toeristische aantrekkingspool wat de lokale economie en beeldvorming over de stad versterkt
1SLW0804 - Er is een aantrekkelijk en kwalitatief toeristisch aanbod en stadsklimaat
1SLW080408 - Er zijn onderzoeksgegevens over het toerisme in Antwerpen beschikbaar

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat voor opmaak businessplan voor bezoekerscentrum Het Steen een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking werd uitgeschreven en aan drie dienstverleners werd gevraagd om een offerte in te dienen.

Artikel 2

Het college keurt de gunning goed voor opmaak businessplan voor bezoekerscentrum Het Steen, aan RebelGroup Advisory Belgium nv, Maria Theresialei 7, 2018 Antwerpen, met ondernemingsnummer 0877.076.275, tegen een bedrag van 37.903,25 EUR inclusief btw.

Artikel 3

De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving

Bedrag

Boekingsadres

Bestelbon

Opmaak businessplan voor bezoekerscentrum Het Steen

37.903,25 EUR, btw inbegrepen

budgetplaats: 5318000000
budgetpositie: 613
functiegebied: 1SLW080408A00000
subsidie: SUB_NR
fonds: Intern
begrotingsprogramma: 1SA040521
budgetperiode: 1900

4005321684


Bijlagen

  • 20181108_Bestek_Businessplan_HetSteen_DEF.pdf
  • gunningsverslag_Het Steen_20190131.pdf