De gemeenteraad keurde in zitting van 24 september 2018 (jaarnummer 624) het gewijzigde reglement met betrekking tot de exploitatie van deelsystemen zonder vaste stallingsinfrastructuur goed, waarbij de elektrische step als vijfde categorie van deelvoertuigen aan het reglement werd toegevoegd.
Het college stelde in zitting van 28 september 2018 (jaarnummer 8779) het maximum aantal vergunningen en deelvoertuigen vast voor elektrische steps.
De firma Gastro-on-fire diende een aanvraag in tot het bekomen van een vergunning voor het exploiteren van 200 deelsteps.
Het deelsysteem zal operationeel zijn onder de naam "Troty". Om gebruik te kunnen maken van de steps, dien je vooraf te registreren via de app. De steps kunnen worden ontleend via de app. Na gebruik kunnen de steps vrij in de stad worden teruggeplaatst.
Het deelsysteem van Troty komt in aanmerking voor een vergunning, aangezien de aanvraag volledig is en voldoet aan de toelatingsvoorwaarden zoals voorzien in het reglement.
Er wordt een vergunning uitgereikt voor maximum drie jaar. Het systeem van de Troty deelsteps zal periodiek worden geëvalueerd om na te gaan of de exploitant de in het reglement opgelegde exploitatievoorwaarden naleeft. Indien inbreuken worden vastgesteld, kan het college overgaan tot schorsing of intrekking van de afgeleverde vergunning.
Het college keurt de vergunning goed aan Gastro-on-fire voor het exploiteren van 200 deelsteps met ingang van 15 januari 2019 tot uiterlijk 1 januari 2022, mits positieve tussentijdse evaluaties.