Terug

2019_CBS_01632 - Politiezone Antwerpen - Afroep op contract DGS/DSA 2015 R3 291 voor de opleiding verwerking van telefoondata (Mercure). Vastlegging krediet 2019 - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 01/03/2019 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Tom Meeuws, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Serge Muyters, korpschef; Anne Baré, waarnemend algemeen directeur

Afwezig

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2019_CBS_01632 - Politiezone Antwerpen - Afroep op contract DGS/DSA 2015 R3 291 voor de opleiding verwerking van telefoondata (Mercure). Vastlegging krediet 2019 - Goedkeuring 2019_CBS_01632 - Politiezone Antwerpen - Afroep op contract DGS/DSA 2015 R3 291 voor de opleiding verwerking van telefoondata (Mercure). Vastlegging krediet 2019 - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Op grond van artikel 54 van het Koninklijk Besluit van 5 september 2001 houdende het algemeen reglement op de boekhouding van de lokale politie is alleen het college van burgemeester en schepenen bevoegd om tot vastleggingen over te gaan (Belgisch Staatsblad van 26 september 2001).

Argumentatie

Politiezone Antwerpen wenst over te gaan tot het verwerven van een opleiding voor het verwerken van telefoniedata (Mercure) via het raamcontract DGS/DSA 2015 R3 291 post 7a end user.

Politiezone Antwerpen is genoopt door de gerechtelijke opdrachten gegevens inzake telefonische communicatie (identificaties, observaties en intercepties) evenals gegevens inzake lokalisatie (masten, GPS, feiten), observaties en elektronische communicatie te verwerken. Deze gegevens dienen vervolgens geanalyseerd en vergeleken te worden teneinde elementen aan te brengen die toelaten bij te dragen tot het oplossen van vastgestelde overtredingen en misdrijven.

Politiezone Antwerpen wenst twee sessies met telkens 10 medewerkers te organiseren. De volgende medewerkers zullen deelnemen aan de opleiding:

  • Dienst Diamant/Israël (DIA/ISRA): 2 personen
  • Dienst Informatiegestuurde politiezorg (IGPZ): 2 personen
  • Dienst Regio: 6 personen
  • Dienst Lokale Recherche: 4 personen
  • Dienst Gerechtelijke opvolging en kantschriften (GOK): 4 personen
  • Dienst INTEL: 2 personen

Eén sessie bestaat uit drie lesdagen.

Juridische grond

Wet van 15 juni 2006 betreffende de overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor aanneming van werken, leveringen en diensten, en latere wijzigingen.

Artikel 15 stelt dat een aanbestedende overheid die een beroep doet op een aankoop- of opdrachtencentrale als bedoeld in artikel 2,4°, vrijgesteld is van de verplichting om zelf een gunningsprocedure te organiseren.

Wet van 17 juni 2013 betreffende de motivering, de informatie en de rechtsmiddelen inzake overheidsopdrachten en bepaalde opdrachten voor werken, leveringen en diensten.

Koninklijk Besluit van 15 juli 2011 betreffende plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren.

Koninklijk Besluit van 14 januari 2013 tot bepaling van de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten en van de concessies voor openbare werken, en latere wijzigingen.

Aanleiding en context

Fase Bestuursorgaan Datum Jaargang
Afroep op contract
DGS/DSA 2015 R3 291 voor de opleiding verwerking van telefoondata. Vastlegging krediet 2017 - Goedkeuring
college 3 november 2017 9461

Het college heeft op 3 november 2017 het organiseren van een opleiding verwerking van telefoondata voor verschillende diensten van Politiezone Antwerpen op basis van het raamcontract DGS/DSA 2015 R3 291 goedgekeurd aan de firma Ockham Solutions sas, Rue des Halles 9, 75001 Paris (Frankrijk) ondernemingsnummer FR63481114585, (jaarnummer 9461).

Algemene financiële opmerkingen

De totale uitgave bedraagt 14.520,00 EUR (inclusief 21% btw) en kan verrekend worden op de gewone politiebegroting 2019. Op budgetpositie 33000_12317 is voldoende krediet beschikbaar.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat het bedrag van 14.520,00 (inclusief 21% btw) voor een opleiding voor het verwerken van telefoniedata (Mercure) voor Politiezone Antwerpen via de gegunde raamovereenkomst DGS/DSA 2015 R3 291 wordt vastgelegd op de firma Ockham Solutions sas, Rue des Halles 9, 75001 Paris (Frankrijk).

Artikel 2

De bijzondere rekenplichtige van de politiezone Antwerpen regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Vastlegging krediet 2019 voor een
opleiding voor het
verwerken van telefoniedata
Leverancier: Ockham Solutions sas, Rue des Halles 9, 75001 Paris (Frankrijk), ondernemingsnummer FR63481114585
14.520,00 EUR
(inclusief 21% btw)
budgetplaats: 60020
budgetpositie: 33000_12317
functiegebied: TDLP1SVG080101
subsidie: SUB_NR
fonds: LPA
begrotingsprogramma: NR
budgetperiode: 1900
4006044295