Artikel 56 § 3,5° van het Decreet Lokaal Bestuur stelt dat het college bevoegd is voor het vaststellen van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht van dagelijks bestuur.
Voorafgaand aan een restauratie is er een voorstudie nodig voor het formuleren van een gedetailleerd en kwalitatief uitvoeringsdossier. Zo is er onder andere nood aan onderzoek naar de samenstelling van de verschillende mortels, zoals voeg- en stelmortels. Verder is het noodzakelijk om de rotsen en hun conditie te omschrijven zodat er ook een aanpak per rots kan geformuleerd worden.
De onderzoeker zal zowel met het onderzoek als met de opmaak van een restauratievoorstel voor de rotsblokken belast worden.
Hiervoor dient een offertevraag georganiseerd te worden waarbij minstens drie gespecialiseerde organisaties worden aangeschreven om een offerte in te dienen, welke beoordeeld zal worden op basis van de gunningscriteria prijs en kwaliteit:
Voor dit onderzoek kan er een onderzoekspremie aangevraagd worden bij het agentschap Onroerend Erfgoed Vlaanderen. Het onderzoek past binnen de beheersmaatregelen van het beheersplan van de Brabofontein. In een latere fase zal voor de restauratiewerken toelating gevraagd worden aan voormeld agentschap om de vereiste werken te mogen uitvoeren aan het beschermd monument.
Offertevraag en procedure
In toepassing van artikel 42, §1, 1°, a) van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht worden gegund bij onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan het bij het artikel 90, eerste lid, 1° van het Koninklijk Besluit plaatsing van 18 april 2017 vastgelegd bedrag van 144.000,00 EUR (zonder belasting over de toegevoegde waarde), met name de drempel vermeld in artikel 11, eerste lid, 2° van het Koninklijk Besluit plaatsing van 18 april 2017.
In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.
Fase | Bestuursorgaan | Datum | Jaarnummer |
goedkeuring prijsvraag, procedure en gunning ontwerper voor opmaak beheersplan | college | 19 mei 2017 | 4629 |
goedkeuring beheersplan | college | 2 februari 2018 | 1025 |
In zitting van 2 februari 2018 (jaarnummer 1025) keurde het college het beheersplan goed voor de Brabofontein op de Grote Markt in Antwerpen.
Het beheersplan stelt dat de consolidatie en restauratie van de rotsformatie, inclusief herstellingen in de kelder, de meest dringende maatregelen zijn voor een goed behoud en beheer van de Brabofontein. Zo zijn er onder andere grote openingen in de rotsformatie, ontbreekt er her en der voegwerk, komen er verschillende delen van de rotsformatie en het metselwerk los.
De kosten voor het vooronderzoek zullen verrekend worden op volgend boekingsadres:
budgetplaats: 5322000000
budgetpostitie: 270
functiegebied: 1TSB120402P08562
subsidie: BRABO_ROTSEN_OPOE
fonds: intern
begrotingsprogramma: 1SA070119
budgetperiode: 1900
Voor de uitgave wordt een premie aangevraagd bij het agenschap Onroerend Erfgoed Vlaanderen (80% . Op dit moment is er echter nog geen vaste belofte van betoelaging. Hierdoor kan de subsidiefiche niet in de hoogste status gebracht worden.
De eventuele ontvangst zal geboekt worden op volgend boekingsadres:
budgetplaats: 5322000000
budgetpositie: 150300
functiegebied: 1TSB120402P08562
subsidie: BRABO_ROTSEN_OPOE
fonds: intern
begrotingsprogramma: 1SA070119
budgetperiode: 1900
Het college keurt de offertevraag goed voor het vooronderzoek van de Brabofontein, Grote Markt, 2000 Antwerpen en dat hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking wordt uitgeschreven.
Het college keurt goed dat er voor het vooronderzoek van de Brabofontein, gelegen Grote Markt, 2000 Antwerpen een onderzoekspremie wordt aangevraagd bij het agentschap Onroerend Erfgoed Vlaanderen.
Het college keurt goed dat er een aanvraag tot toelating voor handelingen aan het beschermd erfgoed wordt ingediend bij het agentschap Onroerend Erfgoed Vlaanderen.
De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
uitgaven |
budgetplaats: 5322000000 |
De financieel directeur regelt de financiële aspecten als volgt:
Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
ontvangsten: vooronderzoek rotsen Brabofontein, te Grote Markt 2000 Antwerpen |
budgetplaats: 5322000000 |