Artikel 26 van de AVG stelt dat gezamenlijke verwerkingsverantwoordelijken verplicht zijn op transparante wijze hun respectieve verantwoordelijkheden voor de nakoming van de AVG vast te leggen. Daartoe stelden de partners in dialoog een gegevensverwerkingsovereenkomst op met een duidelijke verdeling van de rollen en verantwoordelijkheden ten aanzien van elkaar, de deelnemers en de gegevensbeschermingsautoriteit.
Aangezien deze gegevensverwerkingsovereenkomst niet volgens het goedgekeurde sjabloon uit het delegatiebesluit van het college van 14 september 2018 (jaarnummer 8213) is opgesteld, dient het college deze gegevensverwerkingsovereenkomst goed te keuren.
De VERORDENING (EU) 2016/679 van 27 april 2016 betreffende de bescherming van natuurlijke personen in verband met de verwerking van persoonsgegevens en betreffende het vrije verkeer van die gegevens en tot intrekking van Richtlijn 95/46/EG (Algemene verordening gegevensbescherming).
Op 25 mei 2018 trad de Europese verordening gegevensbescherming (AVG) in werking.
Stad Antwerpen is lead partner in het "Antwerp Circular South" project dat onder het Urban Innovative Actions (UIA) programma van de Europese Comissie wordt gefinancierd met als projectreferentie "UIA 02 – 050" (verder "project" genoemd). De partnerschapsovereenkomst van dit project werd door het college goedgekeurd op 9 februari 2018 (jaarnummer 1172). Dit project beoogt het engageren van de gemeenschap tot het sluiten van de energie-, water- en materialenkringlopen. Daarvoor zet het zowel offline als online instrumenten in. Voor het online gedeelte van het project wordt samen met de projectpartners een uitgebreid IT-platform gebouwd voor meting van o.a. energieverbruik en -productie, waterverbruik en afvalproductie. Met behulp van deze gegevens worden samen met de bewoners experimenten opgezet rond energiedelen, slim watergebruik en reductie van afvalstromen.
Er worden binnen dit IT-platform persoonsgebonden gegevens verwerkt van de deelnemers, door zowel de stad Antwerpen als de andere partners in het project. Verschillende partners, waaronder de stad Antwerpen, kunnen onder de AVG worden aangeduid als verwerkingsverantwoordelijken binnen het project.
Volgens artikel 26 van de AVG kunnen de partners van het project beschouwd worden als gezamenlijke verwerkingsverantwoordelijken omdat zij samen de doeleinden en de middelen van de gegevensverwerking bepalen. Dat volgt uit de taakverdeling tussen de partners zoals beschreven in de partnerschapsovereenkomst.
Het college keurt de gegevensverwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en de partners van het Circulair Zuid project goed.