De dienst Ondernemen en Stadsmarketing/Publiek Domein en Vergunningen/Evenemententeam geeft gunstig advies voor de organisatie van het evenement. Het heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van de stad Antwerpen. Het evenement heeft een behoorlijke uitstraling en zet de stad Antwerpen op de kaart als culinaire stad.
Het evenement valt volgens het evenementenkader onder categorie 3, naamsversterkende evenementen.
Op 9 maart 2018 (jaarnummer 2138) keurde het college het gewijzigde evenementenkader goed.
Op 26 maart 2018 (jaarnummer 188) keurde gemeenteraad de wijziging van het retributiereglement inname openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.
Op 26 maart 2018 (jaarnummer 193) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor logistieke ondersteuning van evenementen, filmopnames en fotoreportages 2018-2019 goed
Op 26 maart 2018 (jaarnummer 192) keurde de gemeenteraad het retributiereglement voor logistieke ondersteuning van evenementen, filmopnames en fotoreportages 2018-2019 goed
Op 24 april 2017 (jaarnummer 210) keurde de gemeenteraad het retributiereglement voor het vrijhouden van parkeerplaatsen door tijdelijk parkeerverbod goed.
Op 25 september 2017 (jaarnummer 532) keurde de gemeenteraad het retributiereglement voor het tijdelijk verwijderen en herplaatsen van straatmeubilair voor evenementen goed.
Op 30 november 2018 (jaarnummer 10142) keurde het college de wijziging van de retributiezones in verband met het retributiereglement inname openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.
Op 31 januari 2019 diende de bvba Antwerpen Proeft, vertegenwoordigd door mevrouw Claudia Engelen, Verbindingsdok Oostkaai 23 te 2000 Antwerpen, een aanvraag in voor de organisatie van Antwerpen Proeft op 1 mei 2019 en van 3 tot en met 5 mei 2019 op het terrein aan de Waagnatie, Rijnkaai te Antwerpen.
Antwerpen Proeft is een culinair festival dat dit jaar voor de zevende maal wordt georganiseerd in en rond de Waagnatie. Het merendeel van het evenement vindt plaats in de hallen van de Waagnatie. Daarnaast worden er buiten op het concessiedeel van de Waagnatie en op de parking nog enkele standen en foodtrucks geplaatst van partners. De opbouw start op woensdag 24 april 2019, de afbraak eindigt op woensdag 8 mei 2019.
Het evenement is open op volgende momenten:
data | openingsuren foodbars en buitenbar | openingsuren enkel buitenbar |
woensdag 1 mei 2019 | 12.00 uur tot 22.00 uur | 22.00 uur tot 23.59 uur |
vrijdag 3 mei 2019 | 17.00 uur tot 22.00 uur | 22.00 uur tot 23.59 uur |
zaterdag 4 mei 2019 | 12.00 uur tot 22.00 uur | 22.00 uur tot 23.59 uur |
zondag 5 mei 2019 | 11.00 uur tot 20.00 uur | n.v.t. |
Melding in verband met het beschilderen van de kranen is doorgegeven.
Er is een beperkte hulppost vereist. U dient te voldoen aan de voorwaarden zoals beschreven in de bijlagen van FOD Volksgezondheid.
Terrein voorplein (tussen parking en de loods) werd in 2011 in concessie gegeven aan de nv Waagnatie. Voor het gebruik van het voorplein dient toelating te worden gevraagd aan de uitbater, de Hangar 29.
AG VESPA geeft gunstig advies voor het evenement onder de volgende voorwaarden:
1. het gunstig advies van de brandweer;
2. de uitbater moet rekening houden met een vrije zone van 10 meter voor dringende nautische activiteiten;
3. de stadshavenkapitein dient op de hoogte te zijn van het evenement;
4.de gebruiker zal een duidelijke zichtbare en kwalitatieve afsluiting aanbrengen tussen het evenement en de vrije zone;
5. verder blijven de voorwaarden van de overeenkomst van 1 mei 2011 van kracht.
Achtergrondmuziek
Brandweer geeft aan dat gunstig advies volgt indien ze voldoen aan de de voorwaarden.
Standaardvoorwaarden
Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in de gemeenteraadsbesluiten van 26 maart 2018 (jaarnummers 192 en 193) wordt voldaan.
Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten instaan voor de reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen tijdens en/of na het evenement of de opname.
Indien bij controle blijkt dat de reinheid onvoldoende is, kan een niet-geplande reinigingstaak worden uitgevoerd op initiatief van de stad Antwerpen.
De kosten hiervan worden doorgerekend aan de organisator van het evenement of de opname volgens de bepalingen van het retributiereglement.
De organisator dient de evenementen- of opnamesite in dezelfde staat achter te laten als men deze aantrof voor aanvang van het evenement of de opname.
Iedere bewijslast met betrekking tot de staat van de site voor ingang van het evenement of de opname ligt bij de organisator.
De site is proper voor aanvang, tenzij anders gemeld én aangetoond door de organisator voor het begin van het evenement of de opname
(de melding gebeurt telefonisch naar 03 338 41 79 én per mail met foto’s als plaatsbeschrijving naar ama@stad.antwerpen.be).
Alle zwerfvuil afkomstig van het evenement of de opname (ook het afval verspreid in omliggende straten en pleinen), wordt onmiddellijk na afloop opgeruimd.
Bij het niet naleven van deze voorwaarde worden de kosten voor de reiniging aan de organisator doorgerekend.
Het is verboden confetti of serpentines uit te delen.
Bij het bewegwijzeren zorgt de organisator ervoor dat er niets op stadsmeubilair of op de grond wordt aangebracht (zoals bijvoorbeeld plakband, krijtverf, enzovoort)
De organisator voorziet voldoende sluitende afvalcontainers op de openbare weg om zwerfvuil te vermijden. Hij is eveneens verantwoordelijk om deze afvalcontainers tijdig te (laten) ledigen.
Indien de organisator afvalcontainers ontleent van de stad, zorgt hij zelf voor het beheer en de bewaking van de afvalcontainers en dit voor de periode die in het aanvraagformulier staat.
De organisator zorgt ervoor dat er geen klein gevaarlijk afval, grofvuil, olie, gasflessen en/of glas in de containers gedumpt wordt.
De retributie voor het leveren en ledigen van afvalcontainers van de stad bedraagt 7,00 euro per container van 240 liter en 27,00 euro per container van 1.100 liter inhoud.
Voor elke lediging tijdens het evenement, rekent de stad een bijkomend bedrag van 7,00 euro of 27,00 euro aan per geledigde container.
Het college keurt de effectieve organisatie van Antwerpen Proeft door bvba Antwerpen Proeft, zoals hierboven beschreven, op 1 mei en van 3 tot en met 5 mei 2019 in en aan de Waagnatie goed. Bvba Antwerpen Proeft dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.
Het college geeft opdracht aan:
Dienst | Taak |
SB/L/BOF | om logistieke ondersteuning te voorzien volgens bestelbon B900635. |