Terug
Gepubliceerd op 03/02/2020

2019_CBS_10431 - Kansen voor Gezin en Kind - Huis van het Kind Luchtbal, Hoboken, Antwerpen-Zuid en Ekeren - Addenda bij gebruiksovereenkomsten met organiserend bestuur. Ondertekening - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 13/12/2019 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Karim Bachar, schepen; Tom Meeuws, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2019_CBS_10431 - Kansen voor Gezin en Kind - Huis van het Kind Luchtbal, Hoboken, Antwerpen-Zuid en Ekeren - Addenda bij gebruiksovereenkomsten met organiserend bestuur. Ondertekening - Goedkeuring 2019_CBS_10431 - Kansen voor Gezin en Kind - Huis van het Kind Luchtbal, Hoboken, Antwerpen-Zuid en Ekeren - Addenda bij gebruiksovereenkomsten met organiserend bestuur. Ondertekening - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Argumentatie

In de gebruiksovereenkomsten, die de stad Antwerpen heeft afgesloten met Thuishulp vzw, worden praktische afspraken gemaakt over o.a. verzekeringen en de inzet van de subsidie die Thuishulp vzw ontvangt van Kind & Gezin.

De subsidie wordt door Thuishulp vzw ontvangen ter dekking van de kosten voor onderhoud, verbruik en huur van een consultatiebureau. In de gebruiksovereenkomst staat vermeld op welke manier deze subsidie verrekend wordt met de stad Antwerpen, zodat deze kan ingezet worden voor de exploitatie van de Huizen van het Kind Luchtbal, Hoboken, Antwerpen-Zuid en Ekeren. Vanaf 1 janauri 2020 wijzigt de manier van afrekenen van de subsidie. Een addendum per gebruiksovereenkomst is opgemaakt om de nieuwe afspraken vast te leggen.  

De stad Antwerpen legt een aantal verplichtingen op met betrekking tot verzekeringen. In de addenda bij de gebruiksovereenkomsten worden deze nieuwe verplichtingen vastgelegd.

Juridische grond

Op 28 maart 2014 keurde de Vlaamse regering het besluit tot uitvoering van het decreet van 29 november 2013 houdende de organisatie van de preventieve gezinsondersteuning goed.

Aanleiding en context

In het Bestuursakkoord 2019-2024 staat vermeld "De stad bepaalt het lokaal sociaal beleid en is regisseur van zorg- en hulpnetwerken die geïntegreerd en wijkgericht werken. We streven daarmee naar een breed geïntegreerd onthaal gebruik makend van beschikbare fysieke punten op wijkniveau maar ook digitaal. We gaan voor een outreachende en aanklampende werking op maat van de klant. Informele netwerken en ontmoeting (mantelzorg, vrijwilligerswerk, buurtnetwerken en zelforganisaties) zijn omwille van hun preventief karakter, integraal onderdeel van een lokaal sociaal beleid".

De Huizen van het Kind worden opgericht in uitvoering van het Vlaams decreet van 29 november 2013 houdende de organisatie van de preventieve gezinsondersteuning. Op 18 juli 2014 (jaarnummer 7355) werd het stadsbrede samenwerkingsverband Huizen van het Kind stad Antwerpen erkend door de Vlaamse overheid en vanaf 2015 wordt het ook gesubsidieerd.

In zitting van 24 april 2015 (jaarnummer 3489) keurde het college een masterplan goed voor de Huizen van het Kind waarin een fasering voor de opening van de 17 huizen in de stad Antwerpen werd vastgelegd. Op 30 oktober 2015 (jaarnummer 9066) werd dit masterplan verder geconcretiseerd en keurde het college de locaties voor de Huizen van het Kind goed.

De stad Antwerpen legt praktische afspraken vast met Thuishulp vzw in gebruiksovereenkomsten. Het college keurde op 16 september 2016 (jaarnummer 8049 ) de gebruiksovereenkomst voor Huis van het Kind Luchtbal goed. Het college keurde op 9 december 2016 (jaarnummer 10733) de gebruiksovereenkomst voor Huis van het Kind Hoboken goed. Het college keurde op 1 december 2017 (jaarnummer 10433) de gebruiksovereenkomst voor Huis van het Kind Antwerpen-Zuid goed. Het college keurde op 26 oktober 2018 (jaarnummer 9590) de gebruiksovereenkomst voor Huizen van het Kind Ekeren goed.

Algemene financiële opmerkingen

Betreffende de verrekening van de subsidies, die Thuishulp vzw ontvangt van Kind en Gezin, zal de financiële cel van de bedrijfseenheid Sociale Dienstverlening de nodige vorderingen aan Thuishulp vzw opmaken.

Boekingsadressen voor 2019:

De ontvangsten dienen geboekt te worden op het volgende boekingsadres: SUB_NR/INTERN/1900/5402510000/746/1HHM010401A00000/1SA060944

De uitgaven dienen geboekt te worden op het volgende boekingsadres: SUB_NR/INTERN/1900/5402510000/6xxx/1HHM010401A00000/1SA060944

Uitgaven verlopen via verschillende budgetposities binnen de 6-range.

Boekingsadressen vanaf 2020:

De ontvangsten dienen geboekt te worden op het volgende boekingsadres: SUB_NR/INTERN/2000/5402510000/700/2HMS040201A00000/2SA040909.

De uitgaven dienen geboekt te worden op het volgende boekingsadres: SUB_NR/INTERN/2000/5402510000/6xxx/2HMS040201A00000/2SA040909. 

Uitgaven verlopen via verschillende budgetposities binnen de 6-range.

Beleidsdoelstellingen

6 - Harmonieuze stad
1HHM01 - De sociale grondrechten van alle Antwerpenaren en in het bijzonder van mensen in armoede zijn gegarandeerd
1HHM0104 - Er is een ruim en divers aanbod aan preventieve gezinsondersteuning voor (aanstaande) gezinnen met als ankerpunt de huizen van het kind
1HHM010401 - Er is regie, coördinatie en ondersteuning voor de Huizen van het Kind

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt de addenda bij de gebruiksovereenkomsten met Thuishulp vzw, het organiserende bestuur van de consultatiebureaus van het jonge kind in de Huizen van het Kind Luchtbal, Hoboken, Antwerpen-Zuid en Ekeren goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.