Terug
Gepubliceerd op 12/08/2019

2019_CBS_06540 - Bestek GAC_2019_00803 (P09516). Circulair Centrum Nieuw Zuid, inrichting casco ruimte - Bestek en procedure - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 09/08/2019 - 09:00 digitaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Koen Kennis, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Tom Meeuws, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Anne Baré, waarnemend algemeen directeur

Afwezig

Bart De Wever, burgemeester; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Serge Muyters, korpschef; Sven Cauwelier, algemeen directeur
2019_CBS_06540 - Bestek GAC_2019_00803 (P09516). Circulair Centrum Nieuw Zuid, inrichting casco ruimte - Bestek en procedure - Goedkeuring 2019_CBS_06540 - Bestek GAC_2019_00803 (P09516). Circulair Centrum Nieuw Zuid, inrichting casco ruimte - Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 56, §3, 5° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor de vaststelling van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht die past binnen het begrip ‘dagelijks bestuur’.

Met de gemeenteraadsbeslissing van 25 juni 2007 (jaarnummer 1521) werd bepaald dat aan de gemeenteraad per kwartaal kennis wordt gegeven van alle opdrachten van dagelijks bestuur die betrekking hebben op de buitengewone dienst en het bedrag van 67.000,00 euro (exclusief btw) overschrijden.

Argumentatie

Met betrekking tot de technische bekwaamheid en beroepsbekwaamheid van de inschrijvers, stelt de aanbestedende overheid het volgend kwalitatief selectiecriterium vast: Er worden 2 referentieprojecten ingediend van een gelijkaardig project, max 4 bladzijden op A4-formaat in totaal. Er worden foto’s van het project toegevoegd, een beschrijving van het project met een toelichting van het concept en de naam van de bouwheer. De 2 referenties moeten in uitvoering zijn of zijn reeds uitgevoerd. Dit wordt aangetoond door middel van foto’s van het gerealiseerde (of in uitvoering zijnde) project.

In verband met gelijkaardigheid: de gelijkaardigheid betreft de inrichting van een ruimte met gerecupereerde materialen (circulair concept). Dit kan door:

  • het effectief hergebruiken van materialen/meubilair/inrichting die gerecupereerd werden;
  • het modificeren van bestaand meubilair/inrichting; het samenstellen van nieuw meubilair of inrichting uit de demontage van bestaand meubilair of andere hergebruikte materialen.

De opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de economisch meest voordelige offerte heeft ingediend, rekening houdend met de volgende gunningscriteria:

  1. conceptvoorstel totaalinrichting op een totaal van 30 punten;
  2. concept specifiek op een totaal van 30 punten;
  3. prijs op een totaal van 20 punten;
  4. plan van aanpak op een totaal van 20 punten.

Juridische grond

In toepassing van artikel 41, §1, 2° van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht zonder belasting over de toegevoegde waarde lager ligt dan 750.000 euro.

Overeenkomstig en binnen de grenzen van artikel 71 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten legt de aanbestedende overheid aan de kandidaten of inschrijvers selectiecriteria op als voorwaarde voor deelname.

In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.

Aanleiding en context

Op 31 maart 2017 (jaarnummer 2918) keurde het college de deelname aan de Europese oproep Urban Innovative Actions met het projectvoorstel Circular South (Circulair Zuid) goed. In oktober 2017 maakte de Europese Commissie publiekelijk bekend dat het Circulair Zuid-voorstel weerhouden is voor subsidiëring. Op 13 oktober 2017 (jaarnummer 8877) keurde het college de deelname aan Urban Innovative Actions met het project Circulair Zuid goed.

Met dit project wil de stad Antwerpen de bewoners van Nieuw Zuid betrekken bij het in de praktijk brengen van de circulaire economie op wijkniveau. Hiervoor zullen acties opgezet worden om tot een slimmer gebruik en minder verbruik van elektriciteit, warmte, water en afval/materialen te komen. Op die manier draagt het project bij tot de stedelijke doelstelling om van Nieuw Zuid een duurzame en innovatieve wijk te maken.

Op 25 maart 2019 keurde de gemeenteraad de samenwerkingsovereenkomst tussen de stad Antwerpen en de vzw Kringwinkel Antwerpen goed.
De Kringwinkel Antwerpen vzw zal hier een nieuwe werking opstarten en in samenwerking met de stad Antwerpen en bewoners een reeks activiteiten opzetten rond het hergebruik van materialen en delen van werktuigen. 

Hiervoor hebben de stad Antwerpen en de Kringwinkel Antwerpen vzw een casco ambachtsruimte op plan gekocht in gebouw 20 op Nieuw Zuid. De ruimte moet nog worden afgewerkt en ingericht volgens de functievereisten en werking van een circulair community. Er wordt gekozen om hier maximaal te werken met recuperatie- en/of tweedehandse materialen.

Algemene financiële opmerkingen

Het budget voor afwerking is voor een deel voorzien op het volgende functiegebied: 2020/5152500000/221/1HWN010204A00000/SVF_NZ_SMART_CITYD/1SA010381. Het resterende bedrag zal gecompenseerd ingeschreven worden bij de opmaak van het meerjarenplan of bij de aanpassing van het meerjarenplan door het inschrijven van SOK middelen voor Nieuw Zuid.

Beleidsdoelstellingen

1 - Woonstad
1HWN01 - Antwerpen is een duurzame stad
1HWN0102 - Een onderbouwd, gedragen en ondersteunend energie- en milieubeleid is gevoerd en het goede voorbeeld is door onszelf gegeven
1HWN010204 - De voorbeeldrol van de stad op vlak van duurzaamheid komt systematisch tot uiting in haar werking en producten

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt bestek GAC_2019_00803 voor "Circulair Centrum Nieuw Zuid, inrichting casco ruimte" goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking wordt uitgeschreven.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst

Taak

GAC

dit besluit opnemen in de rapportering aan de gemeenteraad onder “dagelijks bestuur” omwille van investeringen >67.000,00 euro (exclusief btw)

Artikel 3

De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving

Bedrag

Boekingsadres

Bestelbon

Circulair Centrum Nieuw Zuid, inrichting casco ruimte 

 

budgetplaats: 5152500000
budgetpositie: 221
functiegebied: 1HWN010204A00000
subsidie: SVF_NZ_SMART_CITYD
fonds: INTERN
begrotingsprogramma: 1SA010381
budgetperiode: 2000 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid

 

volgt later


Bijlagen

  • 20190731_00803_bestek_administratieve_bepalingen.pdf
  • 20190724_00803_bestek_technische bepalingen.pdf
  • 20190403_00803_bijlage_bijkomende_toelichtingen.pdf
  • 20190724_00803_prijsopgave.xlsx
  • 20190731_00803_VGP.pdf