Terug
Gepubliceerd op 02/09/2019

2019_CBS_06978 - Externe Relaties - Venetië (Italië). I Fiamminghi e Venezia. Programma - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 30/08/2019 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Tom Meeuws, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2019_CBS_06978 - Externe Relaties - Venetië (Italië). I Fiamminghi e Venezia. Programma - Goedkeuring 2019_CBS_06978 - Externe Relaties - Venetië (Italië). I Fiamminghi e Venezia. Programma - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Argumentatie

Aangezien het een erg belangrijk cultureel evenement betreft met een directe link met Antwerpen en uiterst interessant is omwille van de kennisdeling tussen beide steden op cultureel vlak zal er van van 3 tot en met 6 september 2019 een Antwerpse delegatie aanwezig zijn in Venetië. De delegatie bestaat uit Nabilla Ait Daoud, schepen voor cultuur, kinderopvang, personeel, loketten en ontwikkelingssamenwerking, samen met haar kabinetsadviseurs cultuur (Jan Rombouts en Hanneleen Broeckx) en de adviseur externe relaties van de burgemeester (Stijn De Rooster). Vanuit de administratie zullen Tom Verbelen, directeur Externe Relaties en Liesbeth De Maeyer (van de bedrijfseenheid Ondernemen en Stadsmarketing) eveneens aanwezig zijn.

De Antwerpse delegatie zal van het bezoek aan Venetië gebruik maken om het Antwerpse netwerk aldaar te exploreren. De stad Antwerpen zal dit doen in samenwerking met de Vlaamse vertegenwoordiging in Rome. De Vlaamse vertegenwoordiging neemt de organisatie en grotendeels de kosten voor dit driedaagse netwerkgebeuren voor zich. De stad Antwerpen neemt de organisatie en een deel van de kosten van het netwerkevent op woensdagavond 4 september 2019 voor zich.

Programma

Dinsdag 3 september 2019

  • Aankomst in Venetië rond 16.30 uur; 
  • Ontmoeting met de Vlaamse vertegenwoordiging. 

Woensdag 4 september 2019

  • 9.30:ontmoeting met Ben Van Beneden, curator van de tentoonstelling en avant-première I Fiamminghi e Venezia; 
  • 12.00: Persconferentie en receptie I Fiamminghi e Venezia; 
  • 15.00: Bezoek aan de haven van Venetië; 
  • 17.30: Netwerkevenement stad Antwerpen

Na de officiële opening van de tentoonstelling organiseert de stad Antwerpen voor haar contacten in Italië (ongeveer 50 personen) een avondconcert van Amuz in de Chiesa di Santa Maria dei Miracoli en een receptie achteraf. De Vlaamse vertegenwoordiging betaalt het concert van Amuz.

De kosten voor de stad Antwerpen worden geraamd op:

activiteit kostprijs totaal
transport genodigden over de verschillende locaties EUR 15,00 pp EUR 650,00
huur Chiesa di Santa Maria dei Miracoli EUR 500,00 EUR 500,00
receptie Palazzo Mora EUR 35,00 pp EUR 1.750,00
  Totaal:  EUR 2.900,00

Donderdag 5 september 2019

  • 10.00: Werkbezoek Biënnale in Venetië;
  • 13.00: Werkbezoek aan Palazzo Grassi waar momenteel de expo ‘La Pelle’ van Luc Tuymans loopt; 
  • 20.00: Netwerkevenement Toerisme Vlaanderen Palazzo Ducale.

De kosten voor de stad Antwerpen worden geraamd op:

activiteit kostprijs totaal
Toegang tot de Biënale (5p.) EUR 25,00 pp EUR 125,00
Gids Biënnale EUR 120,00 EUR 120,00
Toegang Palazzo Grassi (5p.) EUR 18,00 pp EUR 90,00
Gids Palazzo Grassi EUR 85,00  EUR 85,00
  Totaal:  EUR 420,00

Vrijdag 6 september 2019

  • Terugkeer delegatie

Aanleiding en context

Op 3 mei 2019 (jaarnummer 3811) keurde het college de versterkte samenwerking voor de organisatie van de tentoonstelling ‘I Fiamminghi e Venezia, the birth of Antwerp Baroque’ goed. Deze tentoonstelling loopt van september 2019 tot maart 2020 in het Dogenpaleis in Venetië. Ben Van Beneden, directeur van het Rubenshuis, werd aangesteld als curator. 

Deze tentoonstelling wordt georganiseerd in samenwerking met Toerisme Vlaanderen, de Vlaamse gemeenschap en de Fondazione Musei Civici di Venezia. De tentoonstelling I Fiamminghi e Venezia gaat over de Vlaamse Meesters uit de barokperiode en hun Italiaanse inspiratiebronnen. De tentoonstelling toont een tachtigtal werken waarvan de meerderheid uit Antwerpse collecties (musea) komt.

De tentoonstelling wordt plechtig geopend op 4 september 2019. Een Antwerpse delegatie zal aanwezig zijn voor de plechtige opening. 

Algemene financiële opmerkingen

De organisatie ter plaatse gaat via de Vlaamse Vertegenwoordiging in Rome. De uiteindelijke en definitieve kost voor dit event zal voorgelegd worden via een afrekeningsbesluit achteraf. 

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt het programma van de Antwerpse delegatie aan Venetië in functie van de opening van de tentoonstelling I Fiamminghi e Venezia goed.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.