Terug
Gepubliceerd op 13/05/2019

2019_CBS_03948 - Bestek GAC_2019_00752 - Raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen - Bestek en procedure - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 10/05/2019 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Tom Meeuws, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2019_CBS_03948 - Bestek GAC_2019_00752 - Raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen - Bestek en procedure - Goedkeuring 2019_CBS_03948 - Bestek GAC_2019_00752 - Raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen - Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 56, §3, 5° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor de vaststelling van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht die past binnen het begrip dagelijks bestuur.

Met de gemeenteraadsbeslissing van 25 juni 2007 (jaarnummer 1521) werd bepaald dat aan de gemeenteraad per kwartaal kennis wordt gegeven van alle opdrachten van dagelijks bestuur die betrekking hebben op de buitengewone dienst en het bedrag van 67.000,00 EUR (exclusief btw) overschrijden.

Argumentatie

De inschrijver dient aan te tonen dat hij voldoende bekwaam is om deze opdracht tot een goed einde te brengen. De geschiktheid van de kandidaat wordt beoordeeld aan de hand van minimum 3 referenties met betrekking tot gelijkaardige opdrachten. De opdrachten waarop de voormelde referenties betrekking hebben, werden uitgevoerd tijdens de laatste 2 jaar, en hebben afzonderlijk een waarde van minimaal 3.000,00 euro (inclusief btw.).

De opdracht wordt gegund aan de inschrijver die de economisch meest voordelige offerte heeft ingediend, rekening houdend met de volgende gunningscriteria:

  1. Prijs op een totaal van 30 punten.
  2. Kwaliteit op een totaal van 30 punten.
  3. Plan van aanpak op een totaal van 30 punten.
  4. Waarborgtermijn op een totaal van 10 punten.

Juridische grond

In toepassing van artikel 41, §1, 1° van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht gegund worden bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking omdat het geraamde bedrag van de opdracht (zonder belasting over de toegevoegde waarde) lager ligt dan de door het artikel 11, eerste lid, 3° van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017 bepaalde drempel van 221.000,00 EUR.

In toepassing van artikel 41, §2, tweede lid, laatste zin van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten en met verwijzing naar artikel 37, §5, kan de aanbestedende overheid de in artikel 41, §2, tweede lid, eerste zin bepaalde termijn van ten minste 22 dagen voor de ontvangst van de offertes met vijf dagen verkorten indien de offertes langs elektronische weg worden ingediend overeenkomstig de door en krachtens artikel 14, §1, tweede lid en §§5 tot 7, bepaalde regels betreffende de elektronische platformen.

Overeenkomstig en binnen de grenzen van artikel 71 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten legt de aanbestedende overheid aan de kandidaten of inschrijvers selectiecriteria op als voorwaarde voor deelname.

In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.

In toepassing van de artikelen 2, 6° en 47 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal de stad Antwerpen optreden als aankoopcentrale in die zin dat ze gecentraliseerde aankoopactiviteiten en aanvullende aankoopactiviteiten verricht die bestemd zijn voor andere aanbesteders die in de opdrachtdocumenten zijn aangeduid.

Aanleiding en context

Om de doelstellingen omtrent CO2 reductie te bereiken, moet Stad Antwerpen kunnen inzetten op de stapsgewijze elektrificatie van de stadsvloot. Met het groeiend aantal elektrische voertuigen, wordt het ook noodzakelijk niet alleen elektrische laadinfrastructuur aan te kopen maar ook om over de installatie van 'slimme' laadpleinen na te denken. Het voertuigencentrum wil daarom, binnen de van toepassing zijnde wetgeving, de bestaande laadinfrastructuur optimaliseren en voor toekomstige oplaadpalen op smart technologie inzetten.

Beleidsdoelstellingen

7 - Sterk bestuurde stad
1TSB12 - Het logistiek beheer bereikt het best mogelijk resultaat zowel intern als voor de burger
1TSB1205 - De mobiliteitsbehoeften van medewerkers en bedrijfsprocessen zijn duurzaam, innovatief en gebruiksvriendelijk ingevuld
1TSB120502 - Door planmatig onderhoud verkeren de voertuigen in goede conditie en is de bedrijfszekerheid van de vloot gegarandeerd
7 - Sterk bestuurde stad
1TSB12 - Het logistiek beheer bereikt het best mogelijk resultaat zowel intern als voor de burger
1TSB1205 - De mobiliteitsbehoeften van medewerkers en bedrijfsprocessen zijn duurzaam, innovatief en gebruiksvriendelijk ingevuld
1TSB120504 - De stad Antwerpen is en blijft pionier op vlak van duurzaam en innovatief vlootbeheer, zodat innovatieve mobiliteitsoplossingen onderzocht en getest worden

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt bestek GAC_2019_00752 voor het afsluiten van een raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen goed en keurt eveneens goed dat:

  • hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking wordt uitgeschreven;
  • de stad voor deze opdracht optreedt als aankoopcentrale voor de aankoopgroep Antwerpen.

Artikel 2

Het college geeft opdracht aan:

Dienst

Taak

GAC

dit besluit opnemen in de rapportering aan de gemeenteraad onder “dagelijks bestuur” omwille van investeringen > 67.000,00 EUR (exclusief btw)

Artikel 3

De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

Omschrijving Bedrag Boekingsadres Bestelbon
Raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen   budgetplaats: 5321500000 
budgetpositie: 221
functiegebied: 1TSB120504A00000 
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma:1SA070119
budgetperiode: 1900
met orderbons
Raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen   budgetplaats: 5321500000 
budgetpositie: 221
functiegebied: 1TSB120504A00000 
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma:1SA070119
budgetperiode: 2000, 2100, 2200 en 2300 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid.
met orderbons
Raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen   budgetplaats: 5374000000
budgetpositie: 61413
functiegebied: 1TSB120502A00000 
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma:1SA070119
budgetperiode: 1900
met orderbons
Raamovereenkomst voor de aankoop, plaatsing en herstelling van oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen   budgetplaats: 5374000000 
budgetpositie: 61413
functiegebied: 1TSB120502A00000 
subsidie: SUB_NR
fonds: INTERN
begrotingsprogramma:1SA070119
budgetperiode: 2000, 2100, 2200 en 2300 mits goedkeuring van de budgetten door college, gemeenteraad en hogere overheid.
met orderbons

Bijlagen

  • 00752_20190307_Bijkomende bijlagen_toelichtingen.pdf
  • 00752_20190307_bestek_.pdf
  • 00752_Inventaris.xls