Terug
Gepubliceerd op 27/05/2019

2019_CBS_04437 - Verhuurdiensten - Hernieuwing vergunning voor exploiteren dienst verhuren voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig. Stadsnummers Antwerpen 6023 - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 24/05/2019 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Jinnih Beels, schepen; Annick De Ridder, schepen; Claude Marinower, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Tom Meeuws, schepen; Ludo Van Campenhout, schepen; Fons Duchateau, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Serge Muyters, korpschef

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2019_CBS_04437 - Verhuurdiensten - Hernieuwing vergunning voor exploiteren dienst verhuren voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig. Stadsnummers Antwerpen 6023 - Goedkeuring 2019_CBS_04437 - Verhuurdiensten - Hernieuwing vergunning voor exploiteren dienst verhuren voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig. Stadsnummers Antwerpen 6023 - Goedkeuring

Motivering

Argumentatie

Het aantal vergunningen en voertuigen voor een dienst van verhuurvoertuigen is onbeperkt.
Het ingediende dossier van Haxhikadria Fatos is volledig en in orde. De exploitant kreeg het attest kennis wetgeving voor een exploitant op 28 mei 2014.
Aan de vraag tot hernieuwing van Haxhikadria Fatos voor een exploitatievergunning voor een verhuurdienst met 1 voertuig kan het college gunstig gevolg geven.

Juridische grond

Decreet van 20 april 2001 betreffende de organisatie van het personenvervoer over de weg en wijzigingsdecreten.

Besluit van 18 juli 2003 van de Vlaamse regering betreffende de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder en wijzigingsbesluiten.

Stedelijk reglement voor de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder, goedgekeurd door de gemeenteraad op 16 oktober 2017 (jaarnummer 596).

Code van gemeentelijke politiereglementen, afdeling 6 - taxidiensten en diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder, wijzigingen goedgekeurd door de gemeenteraad op 16 oktober 2017 (jaarnummer 624).

Aanleiding en context

Haxhikadria, Fatos (ondernemingsnummer 0541.563.074) heeft een vergunning voor het exploiteren van een dienst verhuren voertuigen met bestuurder voor 1 voertuig. Op 11 mei 2019 vroeg Haxhikadria Fatos een hernieuwing van zijn exploitatievergunning aan.

De aanvrager wil de volgende tarieven toepassen:

  • 90,00 euro voor de eerste drie uur;
  • 30,00 euro per bijkomend uur.


Het toekennen van vergunningen voor verhuurdiensten met bestuurder (voor voertuigen tot 8+1) is toegewezen aan de gemeentelijke overheden. De exploitant moet de vergunning aanvragen bij de plaatselijke overheid waar de exploitant is gevestigd of een exploitatiezetel heeft.
In hoofdstuk 2 van het stedelijk reglement voor de taxidiensten en de diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder staan de bepalingen over diensten voor het verhuren van voertuigen met bestuurder. De voorwaarden voor het exploiteren van een dienst voor het verhuren van voertuigen met bestuurder zijn:

  • het voertuig mag slechts ter beschikking gesteld worden van de klant (natuurlijk of rechtspersoon) op basis van een vooraf gesloten schriftelijke overeenkomst. Deze moet zijn afgesloten voor ten minste drie uren;
  • het voertuig mag zich slechts op de openbare weg begeven als het verhuurd is;
  • het voertuig mag geen kentekens dragen die kenmerkend zijn voor als taxi ingezette voertuigen, uitgezonderd de voertuigen waarvoor ook een taxivergunning werd afgeleverd (in dat geval moet een taximeter aan boord zijn);

Naast deze voorwaarden moet ook voldaan zijn aan de andere bepalingen zoals opgenomen in artikel 42§1 van het decreet van 20 april 2001.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college verleent een vergunning voor de exploitatie van een dienst voor het verhuren van voertuigen met bestuurder aan:

Naam Ondernemingsnummer Aantal voertuigen Stadsnummer Antwerpen Looptijd
Haxhikadria Fatos   0541.563.074 1  6023 23 mei 2019 tot en met 22 mei 2024

Artikel 2

 Het college keurt de tarieven goed die Haxhikadria Fatos wil toepassen:

  • 90,00 euro voor de eerste drie uur;
  • 30,00 euro per bijkomend uur.

Artikel 3

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.