Binnengemeentelijke decentralisatie
Met de collegebeslissing van 12 mei 2017 (jaarnummer 4463) werden de bevoegdheden van de districtscolleges gecoördineerd. Artikel 4 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor lokaal jeugdbeleid.
De Buitenspeeldag is het hoogtepunt van een campagne die enerzijds kinderen en jongeren aanzet om buiten te spelen en te sporten in hun onmiddellijke woonomgeving en anderzijds openbare besturen en ouders stimuleert om kinderen en jongeren buiten te laten spelen en sporten in die onmiddellijke woonomgeving. Dit hoogtepunt is geen eindpunt maar een blijvende oproep om het buiten spelen en sporten aan te moedigen en op een positieve manier aandacht te vragen voor de specifieke noden van kinderen en jongeren in de publieke ruimte.
De geraamde kosten bedragen 1.500,00 EUR voor de huur van sport- en spelmaterialen.
De Buitenspeeldag is een initiatief van de Vlaamse overheid en kinderzenders Nickelodeon en Ketnet. Op woensdag 24 april 2019 wordt het voor de twaalfde keer georganiseerd. Op die dag staken beide zenders tussen 13.00 uur en 17.00 uur hun programma's en gaan de schermen helemaal op zwart. Een duidelijk signaal om naar buiten te gaan dus. In bijna elke gemeente of stad is er die dag wel iets tofs te doen.
Het district Ekeren zal dit jaar voor de negende keer deelnemen. Kinderen en jongeren kunnen van 13.00 uur tot 17.00 uur deelnemen aan activiteiten in het park Hof de Bist. Deelname aan deze activiteiten is gratis voor alle deelnemers en hun (groot)ouders.
De Jeugddienst werkt een programma uit en zoekt vrijwilligers.
Via de evenementenaanvraag volgt het inplantingsplan en wordt het advies van de groendienst en de politie gevraagd.
Communicatie
De buitenspeeldag zal aangekondigd worden via volgende kanalen: A-blad, A-stad, www.ekeren.be, de UITdatabank en de Facebookpagina's van het jeugdcentrum en het district. Affiches worden gedrukt en verspreid naar de scholen, de Ekerse sportinfrastructuur en handelaars. Daarnaast zal er gecommuniceerd worden via de LED-borden. Ook de pers wordt uitgenodigd.
Voor de organisatie van de Buitenspeeldag voorziet het jeugdcentrum 2.000,00 EUR van haar budget. De verrekening gebeurt op functiegebied 1SEK010401A00000 en budgetplaats 505100000. De bestelbons volgen later en worden goedgekeurd onder budgethouderschap.
Het districtscollege Ekeren keurt eenparig het volgende besluit goed.
Het districtscollege keurt de organisatie en het programma van de Buitenspeeldag op woensdag 24 april 2019 goed. Het districtscollege verklaart zich akkoord om deel te nemen aan de Buitenspeeldag en verklaart zich akkoord met de deelnamevoorwaarden, namelijk
Het districtscollege geeft opdracht aan:
dienst | taak |
EK/CS/JD |
|
EK/OS |
|
EK/AS |
|
EK/CS/CC |
|