Mevrouw de schepen,
enige tijd geleden kwam ik reeds tussen rond de controle en maatregelen rond zone 30.
Ook de Kasterveldenstraat valt onder zone 30, maar verschillende meldingen die ik krijg blijven erop wijzen dat er daar problemen zijn.
Zijn er maatregelen gepland - ik denk behalve aan controles ook aan blijvende maatregelen - om deze problematiek aan te pakken?
Alvast bedankt voor een antwoord
Antwoord districtsschepen Wendy Simons:
Dank voor uw vraag.
U heeft inderdaad in januari 2019 een vraag gesteld over de zone 30 en de structurele maatregelen daarvoor. Ik heb toen geantwoord dat we dit zullen meenemen in de meerjarenplanning en dat we er structureel naar zullen kijken.
Ik heb wel navraag gedaan in verband met de Kasterveldenstraat. Eind 2017 werden er reeds snelheidsmetingen uitgevoerd. De resultaten toonden toen aan dat er geen snelheidsprobleem was. We hebben ook enkel in 2018 één anonieme melding van hoge snelheid in die straat gekregen.
Ten tijde van de metingen gold er echter nog een snelheidsregime van 50 km/u in de straat. Daarom zullen we vragen om nieuwe metingen uit te voeren, nu dit verlaagd werd naar 30 km/u.
Enkel indien er aan de hand van metingen een snelheidsprobleem blijkt te zijn, kan een straat in aanmerking komen voor het invoeren van snelheidsremmende maatregelen.
Ik hoop hiermee uw vraag beantwoord te hebben.
Raadslid Tristan Faes: Dank voor uw antwoord
di 11/06/2019 - 09:29