Er worden op verschillende locaties in de stad Antwerpen lichtborden geplaatst in het kader van een positionerende campagne van de stad Antwerpen voor Red Star Line. Op de borden staan oude foto’s uit de tijd van de landverhuizers. De borden worden geplaatst op exact dezelfde plaats waar deze foto’s genomen werden, met op de achterzijde verhalen van mensen uit die tijd die hun droom achterna gingen.
Deze borden zullen van 11 februari 2019 tot en met 31 maart 2019 op volgende locaties staan:
Logistieke ondersteuning en inzet van personeel
Er zal elektriciteit en elektriciteitsmateriaal van de stad Antwerpen ontleend worden.
Het evenement heeft een open karakter en richt zich tot alle Antwerpenaren en bezoekers van de stad Antwerpen. Dit evenement wordt volgens het opportuniteits- en bevoegdhedenkader voor evenementen ingedeeld in categorie 1, eigen georganiseerde evenementen.
Op 9 maart 2018 (jaarnummer 2138) keurde het college het gewijzigde evenementenkader goed.
Op 26 maart 2018 (jaarnummer 188) keurde gemeenteraad de wijziging van het retributiereglement inname openbaar domein voor evenementen en manifestaties goed.
Op 16 december 2013 (jaarnummer 760) keurde de gemeenteraad het nieuw gebruiksreglement goed voor het ter beschikking stellen van logistiek materiaal voor evenementen.
Op 27 juni 2016 (jaarnummer 370) keurde de gemeenteraad de aanpassing van het retributiereglement voor logistiek materiaal 2016-2019 goed.
Standaardvoorwaarden stadsreiniging
Dit evenement kan plaatsvinden, indien aan de voorwaarden beslist in het collegebesluit van 18 december 2009 (jaarnummer 18606) wordt voldaan. Daarin wordt onder meer bepaald dat organisatoren zelf moeten in staan voor de (dagelijkse) reiniging van de locatie en de verwijdering van afvalstoffen, tijdens en/of na de manifestatie of het evenement.
Bij het niet naleven van deze voorwaarden worden de kosten voor de opkuis aan de organisator aangerekend.
Daarnaast moeten organisatoren er ook voor zorgen dat:
Het is de stad Antwerpen zelf die het evenement organiseert op haar eigen terreinen. Ruimtebeheer geeft geen bijkomende eigenaars voorwaarden.
Er is een beperkte hulppost vereist. De aanwezigheid van verpleegkundige, ziekenwagen of MUG is hier niet nodig. U dient wel te voldoen aan de voorwaarden zoals beschreven in de bijlagen van Volksgezondheid.
Het gemiddelde geproduceerde geluidsniveau (gemeten als LAeq,15min) mag niet hoger zijn dan 85dB(A). Het maximum geproduceerde geluidsniveau (gemeten als LAmax,slow) mag niet hoger zijn dan 92dB(A).
Het aandeel van zware bastonen gemeten twee meter voor de luidsprekers dient zodanig beperkt dat de waarde “LCeq – LAeq” steeds kleiner blijft dan 10dB.
Het college keurt het ontlenen van stadsmateriaal voor een langere periode dan vier weken door de dienst Marketing en Communicatie / Projectbeheer voor een campagne rond Red Star Line, zoals hierboven beschreven, van 11 februari 2019 tot en met 31 maart 2019 op verschillende locaties in de stad Antwerpen goed. De organisator dient hierbij de voorwaarden die in de adviezen worden vermeld na te leven.
Het college geeft opdracht aan:
SB/L/Bof | om logistieke ondersteuning te geven volgens het ordernummer B900503 |