Terug
Gepubliceerd op 31/03/2020

2020_DCAN_00208 - Binnengemeentelijke decentralisatie - Verslag overleg stadsbestuur. Districtsbesturen - Kennisneming

districtscollege Antwerpen
ma 30/03/2020 - 14:00 Districtshuis Antwerpen | Aula Barcelona
Kennis genomen

Samenstelling

Aanwezig

Paul Cordy, voorzitter districtscollege; Tom Van den Borne, districtsschepen; Samuel Markowitz, districtsschepen; Charlien Van Leuffel, districtsschepen; Femke Meeusen, districtsschepen; Herald Claeys, districtssecretaris

Secretaris

Herald Claeys, districtssecretaris

Voorzitter

Tom Van den Borne, districtsschepen
2020_DCAN_00208 - Binnengemeentelijke decentralisatie - Verslag overleg stadsbestuur. Districtsbesturen - Kennisneming 2020_DCAN_00208 - Binnengemeentelijke decentralisatie - Verslag overleg stadsbestuur. Districtsbesturen - Kennisneming

Motivering

Gekoppelde besluiten

Argumentatie

Conform het nieuwe samenwerkingsmodel worden de verslagen van het overleg tussen stad en districten ter kennisneming geagendeerd op het college en de districtscolleges.

Op 4 februari 2020 om 18.00 uur vond een raad voor overleg plaats over jeugd en onderwijs. Volgende items werden besproken:

  1. toelichting meerjarenplanning door schepen Jinnih Beels;
  2. toelichting meerjarenplanning door de districtsschepenen bevoegd voor jeugd;
  3. toelichting meerjarenplanning onderwijs door schepen Jinnih Beels.

Juridische grond

Artikel 27 tot en met artikel 29 van het basisreglement Bestuurlijke Organisatie Stad Antwerpen goedgekeurd door de gemeenteraad op 25 februari 2019 (jaarnummer 130) bepaalt de modaliteiten van de raad voor overleg (het reglementair overlegorgaan tussen het college en de districtscolleges).

Aanleiding en context

Het reglement bestuurlijke organisatie van de stad Antwerpen voorziet de mogelijkheid voor het stadsbestuur en de districtsbesturen om regelmatig met elkaar in overleg te gaan. Aanvullend werd een nieuw samenwerkingsmodel stad-districten opgemaakt. Hiermee wordt het overleg tussen de tien besturen gekoppeld aan de beleids- en beheerscyclus, en wordt de vorm van het overleg afhankelijk gemaakt van de doelstelling ervan. Wanneer sprake is van het uitzetten of scherpstellen van een beleidsvisie, of wanneer overgegaan wordt tot evaluatie, houden de besturen een raad voor overleg.

Indien het gaat om het operationaliseren van een beleidsvisie, organiseert men een werkoverleg. In alle gevallen is het mogelijk om ter voorbereiding bilateraal overleg in te plannen. Als men alleen tot bedoeling heeft om informatie te laten doorstromen, wordt dit aangegeven met de term informatiesessie.

Het nieuwe samenwerkingsmodel laat toe om voorstellen tot beslissing te formuleren.

Beleidsdoelstellingen

8 - Sterk bestuurde stad
2SBS02 - Decentralisatie
2SBS0201 - Reguliere taken decentralisatie

Besluit

Het districtscollege antwerpen beslist:

Artikel 1

Het districtscollege neemt kennis van het verslag van de raad voor overleg stadsbestuur - districtrictsbesturen over jeugd en onderwijs van 4 februari 2020.

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiƫle gevolgen.

Bijlagen

  • RVO_Jeugd_Onderwijs_20200204_Presentatie.pdf
  • RVO_Jeugd_onderwijs_20200204_Presentatie_capaciteit.pdf
  • Investering_Jeugd_2020_2025.pdf
  • RVO_verslag_20200204.doc