Terug
Gepubliceerd op 12/02/2020

2020_MV_00007 - Mondelinge vraag van raadslid Arben Gashi: Informatieverstrekking P&R-toren Keizershoek

districtsraad Merksem
do 23/01/2020 - 20:00 raadzaal
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Luc Bungeneers, Voorzitter districtsraad; Gilbert Verstraelen, districtsschepen; Wendy Simons, districtsschepen; Sonja De Meyer, districtsschepen; Patrick Van den Bempt, districtsschepen; Karin Staes, districtsraadslid; Herman Gielen, districtsraadslid; Philippe Elst, districtsraadslid; Jean-Marie De Kimpe, districtsraadslid; David Dogge, districtsraadslid; Jan Dumon, districtsraadslid; Arben Gashi, districtsraadslid; Mostafa Nassali, districtsraadslid; Wim Jochems, districtsraadslid; Imelda Lamigan, districtsraadslid; Tristan Faes, districtsraadslid; Bavo De Mol, districtsraadslid; Fatma Akbas, districtsraadslid; Lia Somers, districtsraadslid; Luc Sleeckx, districtsraadslid; Iris Verhoeven, districtsraadslid; Tania Dekesel, districtsraadslid; Fadima Aroua, districtsraadslid; Pieter De Cock, districtsraadslid; Katia Nauwelaerts, districtssecretaris; Laurence Huybrechts, waarnemend districtssecretaris

Afwezig

Dave De Backer, districtsraadslid

Secretaris

Laurence Huybrechts, waarnemend districtssecretaris

Voorzitter

Luc Bungeneers, Voorzitter districtsraad
2020_MV_00007 - Mondelinge vraag van raadslid Arben Gashi: Informatieverstrekking P&R-toren Keizershoek 2020_MV_00007 - Mondelinge vraag van raadslid Arben Gashi: Informatieverstrekking P&R-toren Keizershoek

Motivering

Gekoppelde initiatiefrechten

Indiener(s)

Arben Gashi

Gericht aan

Wendy Simons

Tijdstip van indienen

do 23/01/2020 - 00:46

Toelichting

Geachte mevrouw de schepen,

De P&R-toren aan Luchtbal krijgt stilaan zijn vorm en tot mijn verbazing mocht ik vorige districtsraad vernemen dat ook de plannen voor de P&R-toren Keizershoek in ons district vermoedelijk verder gevorderd zijn dan ik tot nu toe dacht. 

Niet enkel de inplanting van de P&R-toren zelf, maar ook de werken aan deze P&R-toren, zullen in de ruime omgeving voelbaar zijn. Vorige raadzitting gaf u aan collega Nassali een antwoord over de timing voor de aanleg van de tijdelijke parking, die capaciteitsbehoud gedurende de werken moet garanderen. Ik blijf het echter treffend vinden hoe weinig niet enkel deze raad, maar belangrijker nog, de buurtbewoners geïnformeerd zijn omtrent dit project.

Als we gaan kijken op het internet valt er eveneens zeer weinig informatie omtrent de plannen of stand van zaken van dit project te vinden. Ik vernam intussen wel dat Lantis een vergadering met de tennisclub TC Olympia organiseert in diens lokalen op 28/01/2020 om 15.00 u. Echter zou enkel een uitnodiging gericht zijn naar de tennisclub zelf.

 Graag had ik van u dan ook vernomen:

-      Klopt het dat Lantis een vergadering met TC Olympia heeft op 28/01/2020?

-      Zoja, waarom werden andere betrokken partijen en buurtbewoners niet uitgenodigd op dit overleg?

-      Bent u het met mij eens dat over dit zeer belangrijk dossier onvoldoende overleg met de betrokken verenigingen, bewoners en gebruikers plaats vindt?

-      Zal het districtsbestuur alsnog een informatiemoment organiseren waarop alle buurtbewoners worden geïnformeerd met de stand van zaken en waar zij plannen kunnen bekijken?

Alvast bedankt voor uw antwoord.

Bespreking

Antwoord

Antwoord districtsschepen Wendy Simons:

Dank voor uw vraag.

Het klopt dat er een vergadering gepland is op 28/01, maar het is wel niet alleen met de tennisclub, er zijn nog meer genodigden, waaronder De Lijn en ook het district. Men heeft ervoor gekozen om op dat moment alle partijen uit te nodigen die rechtstreeks betrokken zijn en rechtstreeks hinder ondervinden van het project. Het is geen infovergadering, het is een vergadering om praktische zaken af te spreken, tussen de partijen die rechtstreeks hinder gaan ondervinden.  Het is dus een beperkt infomoment en geen infomoment voor alle omwonenden.  Ik denk dat het ook beter is om de twee niet te mixen, omdat de insteek anders is.  

U vraagt me naar mijn persoonlijke mening wat betreft de communicatie, daar kan ik heel duidelijk in zijn: ik vind dat die abominabel is, dat is geen project dat door ons getrokken wordt en ik vind het zelf ook heel erg lastig dat de communicatie niet gestructureerd verloopt en dat er de nodige hiaten zijn. Wij hebben zelf ook meermaals contact opgenomen met Lantis met de vraag om alsnog een infomoment te organiseren. Het draait dan niet om mijn persoonlijke visie over het project maar wel dat ik vind dat de buurtbewoners geïnformeerd moeten worden over de werken, de hinder dat ze meebrengen, hoe de toekomstige toestand eruit zal zien, eigenlijk in het algemeen over wat dit project inhoudt . Wij dringen daar nog steeds fel op aan, vanaf het moment dat we de uitnodiging hebben gekregen voor 28/01, inderdaad om 15u, van alle mogelijke uren. Maar de tennisclub kon op die datum, vandaar waarschijnlijk ook de keuze voor dat uur.

Ik heb zelf ook websites bekeken, ik vind wel 4 officiële websites over het project waarop info te vinden is, weliswaar niet met concrete data of concrete  aanvangsplannen. Als u gaat kijken naar de site van de stad vindt u de BPA Keizershoek, daar vindt u gedetailleerde informatie over het gebied en kan  u verder in detail doorzoomen naar de Park& Ride, maar ik begrijp wel dat dit niet de manier is om over het project te communiceren.

We gaan niet zelf een infovergadering organiseren, omdat het onze bevoegdheid niet is. We kunnen niet communiceren over een project dat niet van ons is. We blijven er wel op aandringen bij Lantis om een infomoment te organiseren, ze zullen het moeten organiseren, het maakt me niet uit op welke manier, het zal er komen.

Raadslid Gashi: dank voor de informatie. Ik ben blij dat u de gevoelens met mij deelt dat het niet loopt zoals het zou moeten.  U zegt dat de vergadering van de 28ste meer een werkvergadering is tussen direct betrokken partijen, maar dan stel ik me de vraag bijvoorbeeld de inwoners van Leiebos, die krijgen toch ook serieus hinder te verwerken, ze krijgen een hele blok voor hun deur, dus waarom worden die niet geïnformeerd.  Het klopt dat er informatie over terug te vinden is maar de informatie maar was zeer beperkt,  vooral goednieuwsshow over zoveel parkeerplaatsen erbij maar voor de rest, zoals over verkeersafwikkeling, is niets terug te vinden. Het is inderdaad geen districtsbevoegdheid maar bijvoorbeeld de Gabriel Theunis Brug, ook geen districtsbevoegdheid, wordt heel uitvoerig op de districtswebsite vermeld. Er is daar volgens mij door het district ook een overlegmoment over georganiseerd, dus als district zijn er wel mogelijkheden om stappen te nemen. Zet er desnoods een stadsmedewerker aan het werk die alle info die er gevonden kan worden verzamelt en geef zelf een uitleg aan mensen. Als dat niet mogelijk zou zijn, stel ik voor om een themacommissie hieraan te wijden. Als Lantis dan afwezig blijft, dan kan je toch een serieuze klachtenbrief versturen. Toch bedankt voor uw antwoord.

di 11/02/2020 - 14:02