Beste Pascale,
Via een persbericht vernamen wij allen:
Dat de maatregelen omtrent Coronacrisis kwetsbare gezinnen treft.
Daarom werd er beslist speelpakketten te schenken (top!),maar keuzes gemaakt zullen worden wie al dan niet deze toekomt.
Mijn vraag: Omdat elk kind thuis zit owv corona,elk kind zich moet aanpassen in deze moeilijke periode het niet beter zou zijn elk kind te voorzien van een speelpakket.
Ik dank u
Mvg Raadslid De Winter Robin
Beste collega
Een eerste voorstel was om voor alle kinderen van 6 jaar een pakket te voorzien. De volgende vraag die we stelden was hoe geraken we aan de gegevens. GDPR gewijs was dit niet mogelijk, de stad wil onze deze informatie niet ter beschikking stellen.
Hierdoor hebben wij de scholen, Polderhart en het Huis van het Kind gecontacteerd en die hebben ons de aantallen gegeven, zijnde een 250. Dit zijn gezinnen waarvan men van mening is dat zij het meeste nood hadden aan een pakket. Hier zijn we dan mee aan de slag gegaan.
Er is op één week tijd gezorgd dat al die pakketten besteld, samengesteld en klaar stonden voor verdeling. Er zijn 25 pakketten aan Polderhart gegeven voor bedeling van kinderen die niet in ons district naar school gaan en/of in het buitengewoon onderwijs zitten.
Wij hebben momenteel geen zicht op de aantallen van kinderen van bijvoorbeeld het 2de en 3de kleuterklasje of het 1ste leerjaar. Deze cijfers worden opgevraagd en er wordt bekeken of wij voor deze aantallen ook nog iets kunnen organiseren.
In de paasvakantie zijn er dagelijks uitdagingen via digitale weg gegeven voor de kinderen. Omdat hier toch wel een zeer grote belangstelling voor is geweest, trachten we ook hier elke woensdag een uitdaging te lanceren om de kinderen te kunnen bezig houden.
Zoals voor ieder van ons is het steeds afwachten wat de veiligheidsraad beslist, dus ook rond de kinderen ivm scholen, opvang of kampen en moeten we ons dan ook telkens beraden hoe we omgaan met deze opgelegde maatregelen.
Raadslid Robin De Winter: Hopelijk kunnen wij in de toekomst die gegevens over de kinderen wel achterhalen. Misschien moeten wij vooralsnog de tekst aanpassen zodanig dat mensen die zich aanbieden een pakket kunnen ontvangen zonder dat er een keuze of onderscheid wordt gemaakt.
Wij botsen telkens op de beperkingen van de GDPR en wij bekijken nu alternatieve mogellijkheden om die gegevens toch te pakken te krijgen.
di 28/04/2020 - 11:25