Geachte Sandra Suykerbuyk,
Ondanks het feit dat er aan de invalswegen naar Berendrecht en Zandvliet verbodsborden C21 staan,blijken deze in praktijk niet efficiënt om het zwaar verkeer uit onze straten te weren.
Diverse woonstraten worden gebruikt als transitweg (van en naar de A12),soms om de vignetplicht te omzeilen.
Zo rijden er nog steeds vrachtwagen van Frigo Express via de Dorpsstraat, Schouwvegerstraat en Antwerpsebaan om zo gemakkelijker naar de haven te geraken. Soms zonder zone 30 in acht te nemen. Ik dacht dat er afgesproken was met hen om enkel via de Zandweg, Steenovenstraat zo naar de autostrade te rijden. Gelieve nazicht hierover.
Daarnaast gebruiken talrijke vrachtwagen Wijk Den Hoek om ook hun vignetplicht te ontwijken wat fietsers en voetgangers in gevaar brengt.
Mijn vraag is om in deze straten extra zichtbare signalisatie te laten plaatsen om het zwaar verkeer te verbieden in onze dorpen. Aangezien bestemmingsverkeer steeds toegelaten moet blijven wil ik dan ook aandringen op gerichte controle en handhaving.
ik verwijs ook naar ons bestuursakkoord waarin gesteld wordt dat werk gemaakt wordt van duidelijk aangegeven vrachtwagenroutes om overlast van zwaar verkeer te vermijden. Hiermee kan mogelijk al een deel van de hierboven beschreven problemen opgelost worden.
vriendelijke groet,
Carina Stark Fractie N-VA
Zeer terecht en we kennen deze problemen allemaal. Hieraan moet dringend gehoor aan gegeven worden. Ondanks diverse meldingen wordt hieraan niets gedaan. De werken in Stabroek mogen hiervoor geen uitvlucht meer zijn. Ondertussen is de grens met Nederland opnieuw open en zou de omleiding in functie van de werken in Stabroek normaal te volgen zijn. Wij bekijken met het gemeentebestuur van Stabroek hoe we fout rijdende vrachtwagens correct naar de haven kunnen sturen
Er moet inderdaad meer controle en handhaving komen en ik wil hierbij aan onze districtsburgemeester vragen om dit op te nemen in het veiligheidsoverleg.
Wij gaan met de dienst Mobiliteit in dialoog om dringend duidelijke en grote borden te plaatsen beneden afrit Berendrecht t.a.v. vrachtwagens van +3,5 TON om onmiddellijk opnieuw oprit te nemen in Berendrecht A12 richting haven) en afrit Zandvliet (omleiden naar A12 via Ossendrecht).
Wat betreft de vrachtwagens voor het bedrijf Holland Crop die langs de Hoek passeren, gaan wij opnieuw het gemeentebestuur van Woensdrecht contacteren. Het bedrijf Frigo Express doet zijn best om de overlast in de dorpen te beperken door los- en laadactiviteiten in de haven te organiseren en hebben een circulatieplan.