Op de vervoerregioraad van Antwerpen van 3/5/2020 heeft men het Vervoersplan 2021 toegelicht. Het voorliggende Vervoersplan 2021 wordt de komende maanden doorgerekend. Men geeft aan dat dit een budget neutrale oefening is, maar we weten allemaal dat dit kadert in de algemene besparingen waar De Lijn de laatste jaren mee wordt geconfronteerd. De Vlaamse regering heeft beslist om niet te investeren in openbaar vervoer. Er moeten dus meer reizigers vervoerd worden met minder bussen en of trams. Het is de bedoeling dat het nieuwe vervoersplan al in werking treedt in december 2021.
Het hertekenen (en afslanken) van het bus- en tramnet heeft grote gevolgen voor alle openbaarvervoerreizigers, ook die van Borgerhout. Het zou logisch zijn dat er een brede participatie wordt opgezet en dat er goed wordt overlegd met de lokale besturen. Dat gebeurt niet: het hele beslissingstraject voor het Vervoersplan 2021 is weinig transparant.
Daarom vragen wij als districtsraad Borgerhout duidelijkheid rond de wijzigingen in het tram- en busnet:
1. Welke lijnen verdwijnen en welke krijgen een ander parcours?
2. Evaluatie rond de reeds gedane wijzigingen in onze district: inkorten van tram 8, wijzigen van tram 24 en het schrappen van bus 31.
3. Toelichting van het Vervoersplan 2021 in de raadscommissie.
De districtsraad keurt bij monde van fractievoorzitters het besluit goed met 24 stemmen voor, 0 stemmen tegen en 1 onthouding.
Stemden Ja: Groen, Sp.a, PVDA, CDenV, Vlaams Belang, N-VA
Stemden Nee: /
Hebben zich onthouden: Open VLD