Terug
Gepubliceerd op 24/06/2020

2020_MV_00076 - Mondelinge vraag van raadslid Hans Maes: Noodplan 2de besmettingsgolf

districtsraad Borgerhout
ma 22/06/2020 - 20:00 Districtshuis Borgerhout
Behandeld

Samenstelling

Aanwezig

Olivier Elias, voorzitter districtsraad; Luc Moerkerke, districtsschepen; Marc De Meyer, districtsraadslid; Patrick Paredaens, districtsraadslid; Marij Preneel, districtsburgemeester; Kristine Matheussen, districtsraadslid; Omar Al Jattari, districtsschepen; Fatima Talhaoui, districtsraadslid; Hans Gooris, districtsraadslid; Koen Van Roey, districtsraadslid; Ben Van Duppen, districtsschepen; Sharmin Shayla, districtsraadslid; Jos D'Haese, districtsraadslid; Hans Maes, districtsraadslid; Mariam El Osri, districtsraadslid; Abdullah Ibrahim, districtsraadslid; Anneleen Lauwers, districtsraadslid; Julie De Weerdt, districtsraadslid; Pieter Vissers, districtsraadslid; Eva Van Keer, districtsraadslid; Homa Amin, districtsraadslid; Aïssatou Cissé, districtsraadslid; Ben Segers; Betty Van de Wauwer, ; Katleen Vanderstappen, plaatsvervangend districtssecretaris; Linda Snoeys, districtssecretaris

Afwezig

Said Boussacouq, districtsraadslid

Secretaris

Linda Snoeys, districtssecretaris

Voorzitter

Olivier Elias, voorzitter districtsraad
2020_MV_00076 - Mondelinge vraag van raadslid Hans Maes: Noodplan 2de besmettingsgolf 2020_MV_00076 - Mondelinge vraag van raadslid Hans Maes: Noodplan 2de besmettingsgolf

Motivering

Indiener(s)

Hans Maes

Gericht aan

Marij Preneel

Tijdstip van indienen

zo 21/06/2020 - 11:09

Toelichting

Geachte burgemeester en schepenen,


Met deze laatste districtsraad en het einde van het politieke werkingsjaar komt ook het zogenaamde politieke reces in zicht. Hoewel het aantal besmettingen in ons land lijkt te stabiliseren is het duidelijk dat deze pandemie nog niet van plan is om een reces te nemen. In tal van andere landen woedt het coronavirus nog hevig. Epidemiologen achtten de de kans op de uitbraak van een 2de en zelfs 3de besmettingsgolf reëel. Onder meer de federale regering bereidt zich ook voor op die mogelijkheid.


De eerste besmettingsgolf is gepaard gegaan met ongeziene maatregelen. Een lockdown voor burgers, het sluiten van handelszaken en het afgelasten van tal van evenementen. Vele van onze lokale handelaars en lokale verenigingen zijn hard geraakt geweest door deze maatregelen. We hopen allemaal dat dergelijke drastische maatregelen niet meer nodig zullen zijn en dat eventuele lokale opstoten van het virus snel onder controle zullen zijn. 


Toch weten we dat de veiligheidsraad in staat is om onze herwonnen vrijheden terug te schroeven als de evolutie van de pandemie dat zou vereisen. Ook lokale lockdowns zouden tot het instrumentarium van de overheid kunnen behoren. 


Graag had ik van dit districtscollege vernomen welke maatregelen zij nemen om snel te kunnen optreden indien nodig.


  • Is er een algemeen noodplan voor een eventuele 2de besmettingsgolf? 

  • Zullen er extra districtscolleges plaatsvinden om de evolutie van de pandemie en de impact ervan op ons district te monitoren om zo eventueel maatregelen te nemen om te anticiperen op een eventuele 2de besmettingsgolf en bijhorende maatregelen van hogere overheden?

  • Zijn er naast de standaard dienstverlening door de stad en het district extra zaken voorzien voor lokale verenigingen, handelaars en instellingen voor wanneer er tijdens de zomermaanden een 2de besmettingsgolf zou plaatsvinden? Ik denk dan aan een algemeen contact- of informatiepunt.

Initiatiefrecht

.