Overeenkomstig artikel 56, §3, 1° van het Decreet Lokaal Bestuur is het college van burgemeester en schepenen bevoegd voor de daden van beheer over de gemeentelijke inrichtingen en eigendommen, in voorkomend geval binnen de door de gemeenteraad vastgestelde algemene regels.
345 foto's van Issei Suda bevinden zich in de galerij Zen Foto in Tokio, Japan. Om deze werken naar Antwerpen te kunnen halen en na de tentoonstelling te kunnen uitvoeren, vraagt het Fotomuseum Antwerpen een vrijstelling van borg aan.
Voor een vrijstelling van invoerrechten eist de Belgische Administratie van Douane en Accijnzen een verklaring dat het college zich borg stelt voor een eventuele betaling van rechten en BTW in geval van niet wederuitvoer van kunstwerken uit niet-EU-landen en van een onmiddellijke betaling van de belasting en eventuele boetes. De vrijstelling dient ondertekend te worden door de persoon of personen die de betreffende overheidsinstelling (financieel) vertegenwoordigt.
Van 6 mei 2021 tot en met 1 oktober 2021 organiseert het Fotomuseum Antwerpen een tentoonstelling over het werk van de Japanse fotograaf Issei Suda.
Het Fotomuseum Antwerpen vraagt voor deze bruikleen buiten de Europese Unie vrijstelling van invoerrechten bij de federale overheid. Om deze vrijstelling te verkrijgen vraagt het Fotomuseum Antwerpen aan de stad Antwerpen een borgstelling, die zij kenbaar maakt in een collegiale brief gericht aan de federale overheid (Centrale Administratie der Douane en Accijnzen).
Het college keurt de collegiale brief 'Vrijstelling Museum Borg' en verbintenis aan de federale overheid, Centrale Administratie der Douane en Accijnzen, voor borgstelling bij vrijstelling van invoerrechten betreffende de werken van Issei Suda voor het Fotomuseum Antwerpen goed.