De stad Antwerpen wil zo snel en zo veel mogelijk bewoners laten vaccineren in de strijd tegen het COVID-19-virus. Het is de bedoeling dat alle drempels worden weggenomen opdat zoveel mogelijk mensen zich laten vaccineren.
Daarom zal er geen boete verzonden worden voor de voertuigen die vanaf 1 februari 2021 Spoor Oost oprijden en niet toegelaten zijn in de LEZ. Dit doen we door deze voertuigen automatisch uit het boetesysteem te filteren. Deze vrijstelling geldt enkel voor de dag van het bezoek aan het test- en vaccinatiedorp.
Indien een foutieve lezing door de camera’s van de nummerplaat toch zou leiden tot een boete, wordt deze kwijtgescholden. Wanneer men elders parkeert dan op Spoor Oost en daardoor een boete krijgt, zal deze ook worden kwijtgescholden als men dit kan staven met de uitnodiging tot vaccinatie.
Deze vrijstelling geldt niet voor bezoekers die voor 1 februari de site oprijden, tenzij zij hun aanwezigheid zouden kunnen verantwoorden aan de hand van een uitnodiging tot vaccinatie.
Aan de gemeenteraad zal voorgelegd worden deze maatregelen te bekrachtigen.
Decreet betreffende lage-emissiezones van 27 november 2015, zoals bijgewerkt tot op heden.
Besluit van de Vlaamse Regering betreffende lage-emissiezones van 26 februari 2016, zoals bijgewerkt tot op heden.
Het gemeentelijk reglement lage-emissiezone, zoals laatst gewijzigd ingevolge besluit van de gemeenteraad op 21 oktober 2019 (jaarnummer 2019_GR_00629), en het retributiereglement lage-emissiezone Antwerpen, zoals laatst gewijzigd ingevolge besluit van de gemeenteraad op zelfde datum (jaarnummer 2019_GR_00606).
Naast het bestaande testdorp wordt ook een vaccinatiedorp ingericht op Spoor Oost. Deze site is gelegen in de lage-emissiezone (LEZ).
Er zullen gederfde inkomsten zijn voor volgende boekingsadres wat betreft LEZ-boetes:
Boekingsadres boetes in de boekhouding van de stad |
budgetplaats: 5152500000 |
Het college keurt, in het kader van de vaccinatie van de bevolking tegen COVID-19, goed dat er geen boete zal verzonden worden voor de voertuigen die vanaf 1 februari 2021 Spoor Oost oprijden en niet toegelaten zijn in de LEZ. Deze vrijstelling geldt enkel voor de dag van het bezoek aan het test- en vaccinatiedorp.
Het college keurt goed dat deze vrijstelling niet geldt voor bezoekers die voor 1 februari de site oprijden, tenzij zij hun aanwezigheid kunnen verantwoorden aan de hand van een uitnodiging tot vaccinatie.
Het college legt aan de gemeenteraad voor om deze maatregelen te bekrachtigen.