Terug
Gepubliceerd op 08/03/2021

2021_CBS_01882 - Logistieke ondersteuning - Inspraakmoment Jeugdhuis - Uitzondering uitleenprincipes. Dossier 595 - Goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
vr 05/03/2021 - 09:00 Hofstraat
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Bart De Wever, burgemeester; Koen Kennis, schepen; Annick De Ridder, schepen; Nabilla Ait Daoud, schepen; Fons Duchateau, schepen; Karim Bachar, schepen; Peter Wouters, schepen; Tom Meeuws, schepen; Sven Cauwelier, algemeen directeur

Afwezig

Glenn Verspeet, plaatsvervangend korpschef

Verontschuldigd

Jinnih Beels, schepen; Claude Marinower, schepen

Secretaris

Sven Cauwelier, algemeen directeur

Voorzitter

Bart De Wever, burgemeester
2021_CBS_01882 - Logistieke ondersteuning - Inspraakmoment Jeugdhuis - Uitzondering uitleenprincipes. Dossier 595 - Goedkeuring 2021_CBS_01882 - Logistieke ondersteuning - Inspraakmoment Jeugdhuis - Uitzondering uitleenprincipes. Dossier 595 - Goedkeuring

Motivering

Gekoppelde besluiten

Regelgeving: bevoegdheid

Artikel 6.2.3 van het Gebruiksreglement betreffende de logistieke ondersteuning van evenementen, filmopnames en fotoreportages 2020-2025 dat door de gemeenteraad werd goedgekeurd op 16 december 2019 (jaarnummer 715), machtigt het college om (mits gemotiveerde beslissing) uitzonderingen op het reglement toe te staan.

Argumentatie

Voor volgend evenement vraagt de organisator een uitzondering op de uitleenprincipes van het gebruiksreglement:

Organisator Evenement Datum Materiaal

Vrijetijdscentrum De Schelde 

Inspraakmoment Jeugdhuis 

31/03/2021

Infobord 1m x 2m + breugelbak


De organisator vraagt een uitzondering op het uitleenprincipe in volgend kader:

Uitzondering

Logistiek materiaal, dat overeenkomstig artikel 1.4.3 afhankelijk van de plaats waar het evenement plaatsvindt, enkel ontleend kan worden aan bepaalde categorieën evenementen, uitlenen aan andere dan de oorspronkelijk voorziene categorieën evenementen.


De organisator motiveert zijn/haar vraag:

Motivering

Vrijetijdscentrum De Schelde organiseert op woensdag 31 maart 2021 een digitaal inspraakmoment voor het nieuw jeugdhuis.
De organisator vraagt hiervoor logistieke ondersteuning aan de dienst Stadsbeheer/Logistiek/Bijzondere Opdrachten en Feestmateriaal. Het gaat om volgend materiaal:

  • infobord (1m x 2m) + breugelbak


Er is voldoende materiaal en/of personeel ter beschikking voor de verwerking van de aanvraag. De geplande evenementen zoals opgenomen in het evenementenkader komen door de toekenning van de uitzondering niet in het gedrang.

Aanleiding en context

De gemeenteraad keurde op 17 december 2019 het 'Retributiereglement (jaarnummer 716) en Gebruiksreglement (jaarnummer 715) betreffende de logistieke ondersteuning van evenementen, filmopnames en fotoreportages 2020-2025' goed. 

Artikel 6.2.3 van het gebruiksreglement machtigt het college om, mits een gemotiveerde beslissing, in volgende gevallen uitzonderingen toe te staan op dit reglement:

  • logistiek materiaal, dat is voorbehouden voor evenementen van categorieën 1, 2 en 5 uitlenen aan evenementen van categorieën 3 en 4 die plaatsvinden in een binnenruimte of in openlucht op private ruimte zonder openbaar karakter;
  • logistiek materiaal uitlenen aan evenementen die plaatsvinden buiten het grondgebied van de stad Antwerpen;
  • logistiek materiaal, dat afhankelijk van de plaats waar het evenement plaatsvindt, enkel ontleend kan worden aan bepaalde categorieën evenementen, uitlenen aan andere dan de oorspronkelijk voorziene categorieën evenementen;
  • logistiek materiaal, dat is voorbehouden aan bepaalde soorten evenementen, uitlenen aan andere soorten evenementen dan deze omschreven in artikel 1.4.2 §2;
  • de uitleentermijnen zoals opgenomen in artikel 1.5;
  • de principiële reinigingsplicht van de organisator indien deze dit expliciet heeft aangevraagd en hiervoor toestemming van het college gekregen heeft (zie artikel 4.3.1).

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Artikel 1

Het college keurt goed dat er een uitzondering wordt gemaakt op de uitleenprincipes van het 'Gebruiksreglement betreffende de logistieke ondersteuning van evenementen, filmopnames en fotoreportages 2020-2025' voor volgend evenement:

Organisator Evenement Datum Materiaal
Vrijetijdscentrum De Schelde  Inspraakmoment jeugdhuis 31/03/2021 infobord 1m x 2m + breugelbak

Artikel 2

Dit besluit heeft in principe geen financiële gevolgen.

Bijlagen

  • Bevestiging materiaalaanvraag595_infoborden.msg