Omwille van de vlotte bereikbaarheid voor de hulpdiensten langs het pad tussen de Nieuwdreef en de Laarsebaan is een naamgeving voor dit pad noodzakelijk.
Voor het pad tussen Nieuwdreef en Laarsebaan wordt de naam "Hyacintenpad" voorgesteld. Met deze naam wordt aangesloten bij de andere straatnamen in de omgeving, genoemd naar voorjaarsbloemen zoals de Krokusstraat, de Paasbloemstraat en de Narcisstraat.
Het gaat over een lang pad, van 290 meter, met heel wat voetgangers- en fietsverkeer. Daarnaast bevindt zich ook een speeltuin langs het pad, waardoor vlotte bereikbaarheid voor hulpdiensten belangrijk is.
Omdat er geen nummering nodig is langs dit pad, zijn de administratieve gevolgen beperkt.
Decreet tot bescherming van de namen van de openbare wegen en pleinen
De naamgeving van straten wordt geregeld in het decreet van 28 januari 1977 tot bescherming van de namen van de openbare wegen en pleinen.
Artikel 4 van het decreet tot bescherming van de namen van de openbare wegen en pleinen bepaalt de voorschriften betreffende het vaststellen en wijzigen van de naam van openbare wegen en pleinen.
Artikel 7 van het decreet tot bescherming van de namen van de openbare wegen en pleinen bepaalt dat indien in de naam van openbare wegen en pleinen gebruik wordt gemaakt van een eigennaam, de naamborden een beknopte toelichting van de gekozen benaming bevatten.
Het decreet van 28 januari 1977 tot bescherming van de namen van de openbare wegen en pleinen bepaalt in artikel 1 dat de gemeenteraad bevoegd is om de naam van openbare wegen en pleinen vast te stellen of te wijzigen.
Bij gemeenteraadsbesluit van 30 maart 2015 (jaarnummer 146) werden de bevoegdheden aan de districten vastgelegd. Het district is niet bevoegd de naam van openbare wegen en pleinen vast te stellen of te wijzigen. Artikel 285 van het Gemeentedecreet bepaalt dat de districtsraad een algemene adviesbevoegdheid heeft voor alle aangelegenheden die betrekking hebben op het district.
De districtsraad geeft gunstig advies om het pad tussen de Nieuwdreef en de Laarsebaan te Merksem de naam "Hyacintenpad" te geven.