Op 2 maart 2015 (jaarnummer 114) keurde de gemeenteraad de samenwerkingsovereenkomst StartupVillage, afgesloten tussen de stad Antwerpen en AG Vespa goed.
Op 28 september 2020 (jaarnummer 556) keurde de gemeenteraad de samenwerkingsovereenkomst II StartupVillage, afgesloten tussen de stad Antwerpen en AG Vespa goed.
Supernova vindt plaats op 27 en 28 maart 2025 en is een toonaangevend internationaal business event in Antwerpen, gericht op het stimuleren van groei in de techsector. Dit jaar ligt de nadruk vooral op FinTech. Wij willen echter ook de Antwerpse HealthTech-community versterken door gelijktijdig een business-to-business matchmaking evenement te organiseren.
Het doel van dit evenement is het ontdekken van nieuwe samenwerkingsmogelijkheden, toegang tot nieuwe markten en financiering, en het stimuleren van netwerkuitbreiding en strategische partnerschappen. HealthTech-bedrijven krijgen via één-op-één ontmoetingen met potentiële partners de kans om hun groei te versnellen.
De stad Antwerpen wil zich nadrukkelijk positioneren op het gebied van digitale innovatie, circulaire economie en gezondheidstechnologie.
De kost van een dergelijk event wordt geraamd op 30.000,00 EUR exclusief btw, oftewel 36.300,00 EUR inclusief btw.
De samenwerkingsovereenkomst van 2015 tussen de stad Antwerpen en AG VESPA in verband met StartupVillage zorgde voor de oprichting van een rollend fonds. De huuropbrengsten van StartupVillage, verminderd met de minimale huurgarantie van 90.000,00 EUR per jaar, kwamen in dat rollend fonds terecht.
Het rollend fonds is bedoeld ter ondersteuning en uitbouw van stedelijke innovatieve ecosystemen en ondernemerschap. Zowel de pijler Ondernemen en Stadsmarketing/Business en Innovatie als AG Vespa kunnen voorstellingen formuleren over de besteding van de middelen van het rollend fonds. Met het aanwending van de gelden uit het rollende fonds van Startup Village ondersteunt de pijler Ondernemen en Stadsmarketing/Business en Innovatie HealthTech-bedrijven in de stad Antwerpen op verschillende vlakken, zoals toegang tot kapitaal, aanwerving van personeel, business development en communicatie en zichtbaarheid.
Sinds de nieuwe samenwerkingsovereenkomst van 2020 tussen AG VESPA en de stad Antwerpen stort AG VESPA elk jaar 20.000,00 EUR in het rollend fonds. De besteding van dit rollend fonds wordt altijd bekrachtigd door het college van burgemeester en schepenen, zoals opgenomen in de samenwerkingsovereenkomst.
Er is door AG VESPA bevestigd dat er voldoende budget zal zijn om de 36.300,00 EUR inclusief 21% btw te betalen. Dit rollend fonds bevat per 23 september 2024 een bedrag van 253.094,44 EUR.
Om deze gelden te ontvangen, zal de pijler Ondernemen en stadsmarketing/Business en innovatie een factuur van 36.300,00 EUR (vrij van btw) aanbieden aan AG Vespa.
Het college keurt de besteding van 36.300,00 EUR inclusief btw voor het ‘ondersteunen van HealthTech bedrijven in een business to business matchmaking’ uit het rollend fonds, goed.
De financieel directeur regelt de financiële aspecten als volgt:
Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
AG Vespa Paradeplein 25 2018 Antwerpen OND: BE0267.402.076 IBAN: BE37 0910 1270 6928 | 36.300,00 EUR | Budgetplaats: 5318500000 Budgetpositie: 746 Functiegebied: 2LWS040207A00000 Subsidie: SUB_NR Fonds: intern Begrotingsprogramma: 2SA060590 Budgetperiode: 2500 | factuur wordt nog opgemaakt |