Als er één onderwerp is waar we in de verkiezingen met bijna alle partijen eens waren dan is het over de slechte staat van ons openbaar vervoer. In een debat op Radio 1 gaf Burgemeester De Wever aan dat het openbaar vervoer in Antwerpen “een wereldstad onwaardig zijn”. We kunnen het alleen maar bevestigen met onze fractie.
Er zijn grote verwachtingen gewekt bij de totstandkoming van de nieuwe Vlaamse Regering omdat die regering heel wat extra middelen vrij maakt voor De Lijn. Eindelijk komt er een inhaalbeweging voor de verouderde vloot met een injectie van 400 miljoen Euro en ook zijn er extra middelen vrij gemaakt voor exploitatie.
Op 14 februari besliste de Vlaamse regering om de tariefautonomie voor De Lijn opnieuw vast te leggen met de mogelijkheid om de prijzen tot 1/5 te doen stijgen. Al zullen er beperkte uitzonderingen voorzien worden voor jongeren, senioren en mensen met een verhoogde tegemoetkoming.
In Antwerpen zal daarentegen de dienstverlening van De Lijn ongetwijfeld afnemen omwille van grote werken die gepland zijn aan de Antwerps premetro. Ook de werken aan Oosterweel zullen zorgen voor hinder en dus wellicht minder goede dienstverlening.
Daarom volgende vragen: