Met “De Grote Verbinding” bouwt de stad Antwerpen/Vlaanderen aan zijn internationale reputatie als stad/regio waar het goed is om te wonen, te werken, te ondernemen en op bezoek te komen. De Oosterweelverbinding maakt de Antwerpse Ring rond en de overkapping stuurt de auto’s onder de grond. Zo zorgen de stad Antwerpen en Vlaanderen voor een betere mobiliteit voor Vlaanderen, en wordt de stad Antwerpen weer één geheel met meer groen en schonere lucht.
Op 17 september 2019 (jaarnummer 7459) gaf het college haar principieel akkoord aan de ambitie om 150 VTE per jaar vanaf 2022 te werk te stellen in de bouwsector, om 200 VTE per jaar vanaf 2021 af te leveren met VCA Basiscertificaat en om 30 VTE op de werven in te zetten vanaf 2022 in taken voorbehouden voor sociale tewerkstelling/sociale economie.
Het is echter niet eenvoudig om voldoende mensen te vinden die in de bouwsector willen werken. Veel bouwberoepen zijn onbekend en er zijn nog veel vooroordelen.
Een grote drempel voor werkzoekenden blijft mobiliteit. De werven zijn soms afgelegen of niet goed bereikbaar met het openbaar vervoer op het tijdstip dat de werken starten.
Het college besliste op 10 februari 2023 (jaarnummer 00764) om met het programma ‘Jobs in De Grote Verbinding’ aannemers te ondersteunen in hun zoektocht naar talent en helpen ze gemotiveerde kandidaten in hun zoektocht naar een duurzame job, om zo een hefboom te vormen voor de hele bouwsector.
Het college besliste op 2 augustus 2024 (jaarnummer 6390) dat er in de Lakborslei 81, 2100 Deurne een laagdrempelig infopunt voor De Grote Verbinding wordt ingericht. De bedrijfseenheid Stadsontwikkeling en het AG VESPA krijgen de opdracht om hiertoe de nodige partners te zoeken en samenwerkingen op te zetten.
Jobs in De Grote Verbinding zal in het infopunt een plek invullen rond werken in de bouw.
Hier willen we jongeren en werkzoekenden stimuleren om in de bouw te gaan werken. De simulator krijgt een vaste plek in dit informatiepunt met als doel werkzoekende warm te maken voor een opleiding of job als bouwplaatsmachinist, een knelpuntberoep waar werkzoekende zich moeilijk een juist beeld van kunnen vormen. Ervaring leert dat het uitproberen van deze beroepen op een simulator voor veel werkzoekende de doorslag is om een opleiding als bouwplaatsmachinist te starten. Langs de andere kant kan de simulator ingezet worden als oefenpunt en voorbereiding op praktijklessen autorijden. VDAB merkt uit onderzoek dat de vacatures voor bouwberoepen meer dan 60% vraagt om een rijbewijs B. Om inactieven een grotere kans te geven op werk in de bouwsector is het belangrijk dat ze de kans krijgen om hun rijbewijs te halen als deel van hun traject naar werk.
In toepassing van artikel 42, §1, eerste lid, 1°, a) van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht worden gegund bij onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking omdat de goed te keuren uitgave niet hoger is dan het bij het artikel 90, eerste lid, 1° van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017 vastgelegd bedrag van 143.000,00 EUR (zonder belasting over de toegevoegde waarde), met name de drempel vermeld in artikel 11, eerste lid, 2° van het Koninklijk Besluit Plaatsing van 18 april 2017.
In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.
Artikel 56, §3, 5° van het Decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor de vaststelling van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht die past binnen het begrip dagelijks bestuur.
Deze overeenkomst voorziet in de aankoop van een autorij, bouw- en hefwerktuigen simulator. Deze kosten worden afgerekend op investeringskredieten. Naast de aankoop wordt ook in een onderhoudscontract voorzien voor een periode van 5 jaar vanaf de betreffende aankoop. Deze uitgaven worden verrekend op exploitatiekredieten.
Het college keurt bestek GAC_2024_03302 voor 'Aankoop autorij, bouw- en hefwerktuigen simulator' goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking wordt uitgeschreven.
De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:
Omschrijving | Bedrag | Boekingsadres | Bestelbon |
Aankoop autorij, bouw- en hefwerktuigen simulator | budgetplaats: 5318700000 budgetpositie: 230 functiegebied: 2LWS050203A00000 subsidie: SUB_NR fonds: INTERN begrotingsprogramma: 2SA060550 budgetperiode: 2500 |
volgt later | |
Aankoop autorij, bouw- en hefwerktuigen simulator - onderhoud | budgetplaats: 5318700000 budgetpositie: 6141 functiegebied: 2LWS050203A00000 subsidie: SUB_NR fonds: INTERN begrotingsprogramma: 2SA060550 budgetperiode: 2500, 2600, 2700, 2800, 2900 en 3000 | volgt later |