Uit cijfers die mijn partijgenote Anke Van dermeersh bij het stadsbestuur opvroeg, blijkt dat er in ons district 8 plaatsen zijn waar de afgelopen 3 jaar meerdere verkeersongevallen met zwaargewonden gebeurden. Dit is evenveel als in ons buurdistrict Deurne dat dubbel zo groot is.
De zogenaamd zwarte punten werden op de volgende plaatsen bepaald:
Grotesteenweg - Singel - Mechelsebrug
Uitbreidingstraat - Posthoflei - Singel
Singel - Uitbreidingstraat (zijde Posthoflei)
Mechelsebrug - Grotesteenweg - Elisabethlaan
Elisabethlaan - Florariënlaan - Prins Boudewijnlaan
Koninklijkelaan - Elisabethlaan
Grotesesteenweg - Fruithoflaan - Ringlaan
Grotsesteenweg - uitrit R1
Graag verneem ik welke van deze locaties tot de bevoegdheid van het district behoren?
Hoe evalueert men de inrichting van deze straten?
Wat wordt er ondernomen om het aantal ongevallen weg te werken?
Welke straten worden er op korte termijn heringericht of -aangelegd?
Beste Mr Van Kerckhoven
Beste William,
Bedankt voor uw vraag.
Ik deel zeker, samen met de andere tussenkomsten van Manu en Kris de bezorgdheid met betrekking tot de verkeersveiligheid in het district en we ijveren steeds naar een veiligere omgeving.
De lijst die u aangeeft is een extract uit de gevaarlijke puntenlijst. Een punt wordt als gevaarlijk beschouwd zodra er meerdere ongevallen plaatsvonden met letsels over een periode van enkele jaren. In dit geval gaat het om zwarte punten die allemaal gelegen zijn op gewestwegen en is het Agentschap wegen en Verkeer bevoegd.
Op het moment dat een locatie in de lijst van zwarte punten verschijnt wordt er eerst gekeken of er op korte termijn snelle maatregelen mogelijk zijn om de veiligheid te verhogen. Ook een mogelijke heraanleg wordt bekeken. Vervolgens wordt de locatie gemonitord.
Het district Deurne is inderdaad een stuk groter maar het district Berchem heeft een fijner netwerk van gewestwegen, vermoedelijk is dat de reden waardoor het aantal gevaarlijke punten op gewestwegen hoger is. Ik ben geen specialist maar dit lijkt op zich ook niet verwonderlijk gezien dit vaak ook wegen zijn met een veel hogere verkeersintensiteit.
Graag kom ik dan nog even beknopt terug op de aangekaarte punten.
Grotesteenweg - Singel - Mechelsebrug / Mechelsebrug - Grotesteenweg – Elisabethlaan / Grotsesteenweg - uitrit R1
In de periode 2023 – 2025 is er hard gewerkt aan de herinrichting van de Grotesteenweg ter hoogte van de kruispunten met de Binnensingel en Elisabethlaan waartussen ook de uitrit van de R1 zich bevindt. Zo werd er extra opstelstroken voorzien, het rechts afslaan conflictvrij gemaakt, opstelruimtes aangepast etc. Dit wordt verder gemonitord.
Uitbreidingstraat - Posthoflei - Singel In juni/juli van dit jaar is er gewerkt aan het kruispunt tussen de Uitbreidinsstraat, Posthoflei en de Singel er gebeuren aanpassingen aan de fiets- en voetgangersoversteken om de verkeersveiligheid en het comfort te verbeteren.
Singel - Uitbreidingstraat (zijde Posthoflei) Hier werd recent een jersey geplaatst in de parkeerstrook voor het kruispunt om de zichtbaarheid op het aankomende fietsverkeer te verbeteren. Dit wordt verder gemonitord.
Elisabethlaan - Floraliënlaan - Prins Boudewijnlaan Dit kruispunt werd in 2021 heringericht door middel van een ovonde, hier ga ik niet teveel op ingaan maar kan buurtbewoner en raadslid Rik Van Herpen eventueel over toewijden.
Koninklijkelaan - Elisabethlaan Er werden op de Elisabethlaan markeringen aangebracht die verduidelijken dat het hier om 1 rijstrook gaat. Dit is een eerste snelle maatregel om de veiligheid te verhogen. Dit is echter maar een eerste stap en het kruispunt zelf vraagt een meer uitgebreide analyse om alle problemen duidelijk in beeld te krijgen. Hier sturen we aan bij de Provinciale commissie verkeersveiligheid hoe dit kan verbeteren.
Grotesesteenweg - Fruithoflaan – Ringlaan Enkele jaren geleden is de oversteekplaats heringericht waarbij men niet 3 maar 2 stroken diende over te steken, dit gaf ook extra ruimte voor de fietsinfrastructuur en voetgangersoversteken. Dit wordt ook verder gemonitord.
Ik ben ervan overtuigd dat al deze aanpassingen de verkeersveiligheid ten goede komen en hoop dit dan ook te zien in de toekomstige cijfers. Het blijft ons doel om verkeersongevallen te reduceren en dit in eerste instantie met infrastructurele maatregelen maar evenzeer aangevuld met sensibiliserende en waar nodig verbaliserende acties.
Er zijn echter ook nog punten op uw lijst, alsook punten die niet op uw lijst staan, waar een verbetering nodig is en aangewezen is. We houden als district hier een vinger aan de pols en rijken ook pro-actief uit naar het Stads en Vlaamse niveau om onze voorstellen op tafel te leggen en waar mogelijk reeds met tijdelijke maatregelen de verkeersveiligheid te verbeteren.
do 27/11/2025 - 13:03