De wet van 24 juni 2013 betreffende de gemeentelijke administratieve sancties (GAS) voorziet in GAS-bemiddeling voor meerderjarigen en minderjarigen.
Voor een meerderjarige overtreder kan er een bemiddeling worden voorgesteld als alternatief voor de GAS-boete. Bij minderjarige overtreders die de volle leeftijd van 14 jaar hebben bereikt op het ogenblik van de feiten is de sanctionerend ambtenaar verplicht om een bemiddelingsvoorstel te doen.
Het koninklijk besluit van 8 september 2025 kent een subsidie toe aan stad Antwerpen voor de uitvoering van de GAS-bemiddeling in het gerechtelijk arrondissement Antwerpen voor het jaar 2025.
De gemeenteraad keurde op 23 juni 2014 (jaarnummer 556) het eerste protocol tussen Igean en stad Antwerpen goed.
De gemeenteraad keurde op 26 februari 2018 (jaarnummer 105) een addendum aan dit protocol tussen Igean en stad Antwerpen goed.
Igean was toen sanctionerend ambtenaar voor Kapellen, waardoor GAS-bemiddeling ook voorzien werd voor Kapellen.
Gemeente Kapellen heeft ondertussen haar eigen sanctionerend ambtenaar, vandaar wordt er een samenwerkingsprotocol opgemaakt tussen stad Antwerpen en de gemeente Kapellen om GAS-bemiddeling te kunnen blijven garanderen.
Het protocol dat voorwerp uitmaakt van dit collegebesluit is een kaderovereenkomst die ter goedkeuring dient voorgelegd te worden aan de gemeenteraad in navolging van artikel 40 en 41 van het Decreet Lokaal Bestuur.
Gemeente Kapellen is gelegen in het arrondissement Antwerpen. Gemeente Kapellen voorziet in GAS-bemiddeling in uitvoering van de wet van 24 juni 2013 betreffende de gemeentelijke administratieve sancties.
De stad Antwerpen stelt hiervoor een gesubsidieerde bemiddelaar ter beschikking aan gemeente Kapellen.
In het samenwerkingsprotocol tussen gemeente Kapellen en stad Antwerpen worden de afspraken tussen partijen en ieders engagementen met betrekking tot de werking van de bemiddelingsprocedure vastgelegd.
De gemeenteraad keurt het protocol tussen stad Antwerpen en de gemeente Kapellen goed.