De Kammenstraat werd in het verleden reeds meerdere keren per jaar jaar afgesloten. Er werden toen steeds een aantal flankerende maatregelen ingevoerd om de omliggende straten en parkings bereikbaar te houden. Deze flankerende maatregelen werden positief geëvalueerd en worden voor de eindejaarsperiode dus herhaald.
Artikel 135 §2, 1° van de Nieuwe Gemeentewet:
Art.135.[…]
§. 2. De gemeenten hebben ook tot taak het voorzien, ten behoeve van de inwoners, in een goede politie, met name over de zindelijkheid, de gezondheid, de veiligheid en de rust op openbare wegen en plaatsen en in openbare gebouwen. Meer bepaald, en voor zover de aangelegenheid niet buiten de bevoegdheid van de gemeenten is gehouden, worden de volgende zaken van politie aan de waakzaamheid en het gezag van de gemeenten toevertrouwd:
1° alles wat verband houdt met een veilig en vlot verkeer op openbare wegen, straten, kaden en pleinen, hetgeen omvat de reiniging, de verlichting, de opruiming van hindernissen, het slopen of herstellen van bouwvallige gebouwen, het verbod om aan ramen of andere delen van gebouwen enig voorwerp te plaatsen dat door zijn val schade kan berokkenen, of om wat dan ook te werpen dat voorbijgangers verwondingen of schade kan toebrengen of dat schadelijke uitwasemingen kan veroorzaken; voor zover de politie over het wegverkeer betrekking heeft op blijvende of periodieke toestanden, valt zij niet onder de toepassing van dit artikel.
[…]
De Kammenstraat zal autovrij gemaakt worden van 5 december 2025 tot 5 januari 2025, en dit steeds van 11.00 uur tot 19.00 uur.
Omdat het activeren van de verdwijnpaal een impact heeft op de bereikbaarheid van de omgeving is het invoeren van flankerende maatregelen nodig. Deze flankerende maatregelen zorgen tevens voor een betere doorstroming van het openbaar vervoer en een vlottere leegloop van de parking Groenplaats.
Om de woonerven in de omgeving van de Begijnenstraat niet teveel te belasten, zal het verkeer komende uit parking Oudaan verplicht worden om links af te slaan en weg te rijden via de Lange Gasthuisstraat.
Om ook in de Nationalestraat meer ruimte te geven aan het winkelend publiek zal er vanaf de Lange Vlierstraat tot aan de Groenplaats een parkeerverbod ingericht worden van 12 december 2025 tot 5 januari 2026. De laad- en loszones en de parkeerplaatsen voorbehouden voor personen met een handicap blijven wel beschikbaar. Om het parkeerverbod af te kunnen dwingen, zullen er bloembakken geplaatst worden in de parkeerstrook.
Flankerende maatregelen:
De wijzigingen dienen tijdig gecommuniceerd te worden.
Het college beslist om de Kammenstraat, district Antwerpen, autovrij te maken van 5 december 2025 tot 5 januari 2026, en dit steeds van 11.00 uur tot 19.00 uur.
Het college beslist de volgende flankerende maatregelen goed te keuren:
Het parkeerverbod in de Nationalestraat wordt ingevoerd van 12 december 2025 tot 5 januari 2026.
| Dienst | Taak |
| Lokale politie/verkeerspolitie | Activeren van de verdwijnpaal |
| Antwerpen-samenleven/woonomgeving/stedelijk wijkoverleg | Communicatie naar de buurt voeren |
| Stadsontwikkeling/Mobiliteit en publiekswerking | Communicatie naar de parkings en aanpassen parkeergeleiding |
| Stadsontwikkeling/Beheer en Operaties | Alle maatregelen (inclusief het voorzien van bewegwijzering) uitvoeren en coördineren + activeren van de verdwijnpaal |
| Stadsontwikkeling | Plaatsen van bloembakken in de parkeerstrook van de Nationalestraat |