Terug
Gepubliceerd op 18/11/2025

2025_DCAN_00692 - Bestek GAC_2025_03606. Feesten in het Stadspark 2026 met mogelijkheid tot herhaling voor de 2 volgende edities - Bestek en procedure - Goedkeuring

districtscollege Antwerpen
ma 17/11/2025 - 13:30 Districtshuis Antwerpen - Zaal Christy
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Samuel Markowitz, districtsschepen; Charlien Van Leuffel, districtsschepen; Vincent Gysels, districtsschepen; Ludo Van Campenhout, districtsschepen; Fatima Ezzarhouni, districtsschepen; Herald Claeys, districtssecretaris; Paul Cordy, voorzitter districtscollege

Secretaris

Herald Claeys, districtssecretaris

Voorzitter

Paul Cordy, voorzitter districtscollege
2025_DCAN_00692 - Bestek GAC_2025_03606. Feesten in het Stadspark 2026 met mogelijkheid tot herhaling voor de 2 volgende edities - Bestek en procedure - Goedkeuring 2025_DCAN_00692 - Bestek GAC_2025_03606. Feesten in het Stadspark 2026 met mogelijkheid tot herhaling voor de 2 volgende edities - Bestek en procedure - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Naar aanleiding van de feestdag van de Vlaamse gemeenschap organiseert district Antwerpen voor alle inwoners een tweedaags evenement/festival, Feesten in het Stadspark. Het betreft een aantrekkelijk publieksevenement met een feestelijk karakter en kwaliteitsvol programma, op maat van het district. De troeven van district Antwerpen worden maximaal in de kijker gezet door de participatie van het verenigingsleven. Het is een gratis, apolitiek feest, waarop iedereen welkom is. De consumpties worden verstrekt aan democratische prijzen. In het park wordt een zone ingericht met een sfeervolle aankleding, kwaliteitsvolle catering, voldoende publieksfaciliteiten en veiligheidsvoorzieningen. Er zijn aangepaste faciliteiten voor personen met een handicap. De inplanting is afgestemd op de natuurlijke troeven van het Stadspark. Dit gebeurt met respect voor het beschermde landschap en volgens de voorwaarden van de groendienst. District Antwerpen is op zoek naar een evenementenbureau dat de komende editie (2026) van dit evenement kan organiseren met optie tot verlenging.

De Gemeenschappelijke Aankoopcentrale stelt voor om hiervoor vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking GAC_2025_03605 uit te schrijven.

    Juridische grond

    In toepassing van artikel 89, §1, eerste lid, 1° van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, zal deze opdracht worden gegund bij vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking omdat het een opdracht voor sociale en andere specifieke diensten opgesomd in bijlage III betreft.

    Overeenkomstig en binnen de grenzen van artikel 71 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten legt de aanbestedende overheid aan de kandidaten of inschrijvers selectiecriteria op als voorwaarde voor deelname.

    In toepassing van artikel 81 van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, baseert de aanbestedende overheid de gunning van de overheidsopdracht op de economisch meest voordelige offerte. De economisch meest voordelige offerte uit het oogpunt van de aanbestedende overheid wordt vastgesteld rekening houdend met de gunningscriteria. Ze vermeldt de gunningscriteria in de aankondiging van de opdracht of in een ander opdrachtdocument.

    In toepassing van artikel 42, §1, eerste lid, 2° van de wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, voorziet dit bestek in de mogelijkheid om nieuwe diensten bestaande uit herhaling van soortgelijke diensten, toe te  wijzen aan de dienstverlener waaraan deze opdracht gegund wordt. De gunning van de herhalingsopdrachten  moet gebeuren binnen drie jaar na de sluiting van de oorspronkelijke opdracht.

    Regelgeving: bevoegdheid

    Met de collegebeslissing van 12 mei 2017 (jaarnummer 4463) werden de bevoegdheden van de districtscolleges vastgelegd. Artikel 7 bepaalt dat het districtscollege bevoegd is voor evenementen en feestelijkheden.

    Artikel 56, §3, 5° van het decreet over het lokaal bestuur van 22 december 2017 stelt dat het college bevoegd is voor de vaststelling van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten als het gaat om een opdracht die past binnen het begrip dagelijks bestuur.

    Het college delegeerde op 18 april 2025 (jaarnummer 2840) de bevoegdheid over het vaststellen van de plaatsingsprocedure en de voorwaarden van overheidsopdrachten (voor zover de opdracht past binnen het begrip dagelijks bestuur of de gemeenteraad de opdracht nominatief aan het college toevertrouwde), het voeren van de plaatsingsprocedure, de gunning en de uitvoering van overheidsopdrachten aan de districtscolleges in het kader van de uitoefening van de aan de districten overgedragen bevoegdheden.

    Argumentatie

    De voorwaarden van de opdracht worden vastgesteld in het bestek. De offertes worden beoordeeld en vergeleken op basis van de daarin uiteengezette selectiecriteria en gunningscriteria.

    Beleidsdoelstellingen

    9 - Decentralisatie
    2ANT01 - De kern van een moderne, leefbare en bruisende stad
    2ANT0104 - Bruisend district
    2ANT010405 - Evenementen & feestelijkheden

    Besluit

    Het districtscollege antwerpen beslist:

    Artikel 1

    Het districtscollege keurt bestek GAC_2025_03606 voor 'Feesten in het Stadspark 2026 met mogelijkheid tot herhaling voor de 2 volgende edities' goed en keurt eveneens goed dat hiervoor een vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking wordt uitgeschreven.

    Artikel 2

    De financieel directeur verleent zijn visum en regelt de financiële aspecten als volgt:

    Omschrijving

    Bedrag

    Boekingsadres

    Bestelbon

    Feesten in het Stadspark 2026 met mogelijkheid tot herhaling voor de 3 volgende edities

    budgetplaats: 5004500000
    budgetpositie: 6151
    functiegebied: 3ANT010105A00000
    subsidie: SUB_NR
    fonds: INTERN
    begrotingsprogramma: 3AN090710
    budgetperiode: 2026, 2027, 2028 en 2029
    volgt later

    Bijlagen

    • 03606_20251113_bestek.pdf
    • 03606_bestek_bijkomende bijlagen en toelichtingen.pdf
    • 03606_Stadspark_evenementenzones.pdf
    • 03606_Zonering_Stadspark.pdf